Вибираємо клас собачого корму

Готові раціони для домашніх улюбленців у наші дні виробляють у неймовірній кількості. Вітчизняні та зарубіжні, дешеві і дуже дорогі, у вигляді гранул і консерви - спробуй не заплутайся у всьому цьому розмаїтті, особливо якщо ще немає великого досвіду у виборі раціонів для собак.

Отже, ви - власник чудового собаки і вирішили годувати свого вихованця сухим кормом. Відразу скажемо: вибір чудовий. Сухі раціони мають збалансований склад, довго зберігаються без втрати якості, подобаються собакам, і це найпростіший варіант годування для власника. Залишилося тільки зрозуміти, як вибрати сухий корм для собаки, щоб продукт сподобався тварині і був корисним.

Перш за все, необхідно визначитися з класом корму. Сухі раціони для собак бувають:

економ-класу - їхній єдиний плюс - низька ціна, але в складі замість м'яса - кісткове борошно, соя, багато жирів, консерванти, ароматизатори, підсилювачі смаку;
преміальні - складаються з м'яса, субпродуктів, овочів, у супер-преміальних є добавки у вигляді фруктів, ягід, лікарських трав, такі корми коштують дорожче, але в них збалансований і корисніший склад, економна витрата, є лінійки для тварин із різними потребами;
холістики - найдорожчі, але і з найпреміальнішим складом: винятково натуральні інгредієнти добірної якості, цінні сорти м'яса, риби, овочі, ягоди і фрукти, включно з екзотичними, містять повний комплекс вітамінів і мінералів.
Раціони різних класів за ціною відрізняються досить значно.

Вибір сухого корму за віком собаки

Сухі корми для собак можуть бути універсальні і призначатися для певного віку, наприклад для:

цуценят (Starter або Puppy);
юніорів (Junior);
дорослих вихованців (Adult);
старіючих собак (Senior).
За можливості, краще обирати раціон, розроблений для віку вашої домашньої тварини, оскільки за складом продукти для різних вікових категорій різняться. Раціони для цуценят, наприклад, містять більше білка і кальцію, необхідних для формування кісткової тканини, а також вони більш калорійні, оскільки метаболізм у малюків прискорений. А ось корми для старіючих собак, навпаки, менш калорійні, складаються переважно з легкозасвоюваних дієтичних інгредієнтів.

Корм за розміром собаки

Сухий корм для представників гігантських порід і мініатюрних песиків різниться не тільки за складом, а й за формою крокетів. Для маленьких тварин, у яких невеликі щелепи, сухі раціони виконані у вигляді невеликих гранул. Чим більший собака, тим більші гранули корму - щоб тварині було комфортно захоплювати їжу.

Що стосується складу, то він також різний для собак різних порід. Наприклад, для представників дрібних і середніх порід, які відрізняються високою рухливістю, виробляють корми з підвищеним вмістом вуглеводів, які служать джерелом енергії для тварин. Рецептури для великих порід базуються на підвищеному вмісті білка, який потрібен для зміцнення м'язів, а ось кількість жиру в них знижена, щоб запобігти набору зайвої ваги у не дуже рухливих гігантських собак. Крім того, раціони для великих псів збагачують речовинами для зміцнення суглобів - щоб вони легше переносили велике навантаження.

Особливим хімічним складом відрізняються гранули для декоративних собачок, таких як чихуахуа, пудель, мопс. Багато з них схильні до алергій і швидкого набору зайвої ваги, тому з раціонів виключають алергени і компоненти, що підвищують апетит.

Тип корму: що вибрати?

Вибирати сухий раціон для собаки важливо і з урахуванням особливостей його здоров'я. Благо, виробники кормової продукції створили спеціалізовані лінійки кормів. За типом сухі собачі раціони бувають:

повсякденні;
лікувальні;
спеціалізовані.
Повсякденні - це універсальна лінійка кормів зі збалансованим складом. Продукція цієї категорії відмінно підходить для повсякденного годування здорових собак. Якщо вибрати повсякденний корм преміальної якості, можна окремо не купувати для улюбленця вітамінно-мінеральні комплекси - у крокетах є все необхідне.

Лікувальні, або ветеринарні, корми призначаються для вихованців з проблемами зі здоров'ям. Формули раціонів розроблені таким чином, щоб сприяти одужанню тварини. Лікувальні корми дають собаці за призначенням ветеринара з дотриманням рекомендованого дозування. Знайти таку продукцію можна тільки в лінійці преміум-класу.

Спеціалізовані раціони розробляють для тварин зі схильністю до певного захворювання або стану. Скажімо, є лінійки спеціалізованих сухих раціонів для стерилізованих собак, схильних до алергії або ожиріння, з чутливим травленням. Такі продукти використовують як повсякденні або на додаток до них.

Звертаємо увагу на склад

Кожен собаківник зобов'язаний навчитися читати етикетку кормової продукції. Варто запам'ятати, що найбільше в складі корму того компонента, який у списку інгредієнтів стоїть на першому місці. У хороших кормах першим у цьому переліку має бути м'ясо (із зазначенням виду), наприклад, яловичина, індичка, курка. Для тварин, схильних до алергії, краще лінійки з лососем або ягням.

Якщо до складу корму входять злаки, то найкраще, якщо це ячмінь або коричневий рис, які добре переносяться більшістю собак. Дуже добре, якщо в складі крокетів є овочі, фрукти, ягоди, трави. Преміальні лінійки також містять вітамінні комплекси, мінерали, пробіотики.

Не варто купувати гранули, у складі яких є синтетичні консерванти Е321, Е320 або пропілгаллат. Така продукція може спровокувати хворобу печінки, алергію і навіть онкологічне захворювання у тварини.