Линяють не лише довгошерсті собаки, а геть усі - навіть умовно голі породи мають на тілі деяку кількість ворсинок, котрі періодично оновлюються. Проте процес линьки в короткошерстих собак дещо відрізняється від аналогічних метаморфоз у їхніх пухнастих родичів. У статті ми детальніше розкриємо це питання та поговоримо про те, чому собака линяє і як зробити цей процес комфортним для тварини й господаря.
Сезонна линька - нормальне явище навіть для тих тварин, котрі ніколи не виходять надвір та геть не залежать від погоди. Гормональний фон все одно реагує на зміну пір року: восени собака скидає стару шерсть, замість якої виростає нова, густа, з щільним підшерстком. Останній є не у всіх порід, проте линька відбувається в будь-якому разі. Навесні, відповідно, улюбленець позбавляється від зайвого утеплення - натомість виростає нове “полегшене” хутро.
Для господарів линька - суцільна морока. У випадку з довгошерстими тваринами вовна часом “вилазить” пучками, збирається у клубки та валяється на кожному кроці, і тривати цей процес може понад місяць. У короткошерстих собак линька підступна - короткі шерстинки можуть бути непомітними в оселі, зате ви обов’язково знайдете їх на одязі, коли вийдете на денне світло, а також у своїй тарілці, баночці з кремом і, звісно ж, в оці. Зате при правильному догляді процес линьки в короткошерстого собаки можна скоротити до 1-2 тижнів.
Вичісування
Так, регулярно вичісувати слід не лише довгошерстих улюбленців, а й короткошерстих - і крихітних чихуахуа, і огрядних ротвейлерів. Вичісування сприяє оновленню епідермісу та власне шерсті, а ще - зазвичай подобається самим собакам. У період линьки ця процедура має гігієнічне значення, й варто робити це щодня, або принаймні через день.
Шерстинки, що відмерли, не завжди одразу випадають - якийсь час вони тримаються в масиві шерсті, й висипаються поволі, коли собака рухається. Вичісування ж одразу видаляє відмерлі ворсинки, й замість того, аби кілька тижнів розпорошуватися по всіх кімнатах, вони залишаються на щітці. Важливо підібрати правильну щітку, залежно від типу шерсті - проконсультуйтеся з ветеринаром, аби знайти оптимальний варіант.
Водні процедури
Як і вичісування, купання прискорює процес оновлення шерсті. У теплій воді епідерміс і самі шерстинки стають м’якшими, завдяки чому ворсинки, котрі вже от-от готові випасти, швидше “десантуються”. У період линьки купати собаку можна 1-2 рази на тиждень, за умови відсутності протипоказань.
Купайте тварину в теплій воді, використовуючи делікатний шампунь. Останній бажано обирати спільно з ветеринаром, аби врахувати індивідуальні особливості вашого собаки. Після купання ретельно витирайте тварину чистим рушником. Якщо у квартирі прохолодно, подбайте про те, аби собака обсох у теплі. За необхідності можна використати фен, якщо песик його не боїться.
Збалансоване харчування
Їжа буквально є будівельним матеріалом для всіх клітин живого організму. Якщо собака отримує достатню кількість білків, якісних жирів, вітамінів та мікроелементів, його шерсть буде густою та міцною, і під час линьки не випадатиме надмір. Радимо звернути увагу на корми від L-ÚNICO. Виготовлені на основі високоякісного м’яса та збагачені вітамінами, мінералами та корисними рослинними екстрактами, сухі корми Л-Юніко серед свого сегменту вирізняються доступною ціною
Не пропускайте планових візитів до ветеринара, вакцинацій та обробок від паразитів. Стан шерсті є одним із найвиразніших маркерів загального стану всього організму. Здоровий собака - красивий собака, а головне - щасливий!