Яким би великим, сильним та зубастим не був ваш собака, він не застрахований від проблем із харчуванням та травленням - що вже й говорити про крихітних “кишенькових” собачок. У сьогоднішній статті ми обговоримо найбільш розповсюджені харчові розлади в собак і дамо базові поради щодо профілактики. 

Люди “старого гарту” й досі впевнені, що собака здатен з’їсти все: кістки, прокислий суп, черствий хліб і взагалі будь-що, що перестало бути придатним для людини. Звісно, вуличний пес дійсно харчами не перебирає, але й живуть такі тварини зазвичай до 5-6 років. Якщо ж ви хочете, аби ваш улюбленець прожив довге та щасливе життя, зберігши міцне здоров’я навіть у похилому віці, йому знадобиться якісне харчування.
Власне, саме правильно дібране харчування і є основним профілактичним заходом. Збалансований корм забезпечує тварину усіма необхідними поживними речовинами та сприяє нормальному травленню. Зазвичай харчові розлади в собак свідчать саме про помилку господарів у годуванні - про це ми й поговоримо.

Порушення апетиту у собаки

Зазвичай собаки - справжні ласуни, котрі не відмовляються від будь-якого частунку. Якщо ж у вашого улюбленця зник апетит, це може бути тривожним сигналом. Як і в людей, у тварин він може знизитися через спеку або стрес, проте якщо пес відмовляється від їжі протягом доби, слід звернутися до ветеринара.
Надмірний апетит у собак теж може виникати через нервові потрясіння або банальну нудьгу - наприклад, якщо тварині приділяють замало уваги, вона шукає розради в смаколиках. Якщо ви багато працюєте й не можете проводити з улюбленцем багато часу, придивіться до різноманітних смарт-іграшок, а ще краще - скоригуйте свій графік, аби в ньому було достатньо місця для друга.
Втім, найчастіша причина надмірного апетиту в собак - незбалансоване харчування. Скажімо, якщо корм містить замало білку, організм пса, намагаючись набрати потрібну норму протеїнів, постійно “вмикає” відчуття голоду. Як наслідок - собака переїдає вуглеводів та жирів, через що набирає вагу. Економія виходить сумнівна: ви наче й купуєте дешевший корм, але собака з’їдає його у півтора-два рази більше, ніж слід. Якщо ваш бюджет обмежений, придивіться до кормів L-ÚNICO, котрі відрізняються чудовою якістю при помірній ціні. 
Якщо ж ви годуєте собаку “натуралкою”, перегляньте продуктовий кошик вашого улюбленця - можливо, в ньому замало м’яса й забагато каші, або бракує жирів чи вітамінів. Щоправда, тварини на натуральному харчуванні стикаються з іншими проблемами, про які ми поговоримо далі.
В будь-якому разі, якщо вас турбує апетит вашого вихованця, передусім проконсультуйтеся з ветеринаром. І недо-, і переїдання можуть бути симптомами цілого ряду захворювань, і краще діагностувати їх на ранніх стадіях.

Надмірне газоутворення у собак

Якщо ваш песик постійно “псує повітря”, це питання не лише вашого комфорту. Метеоризм може свідчити про порушення мікрофлори кишківника, появу гельмінтів, коліт, виразкову хворобу та навіть онкологічні захворювання. Надмірне газоутворення - привід звернутися до ветеринара.
Проте все ж частіше метеоризм у собак виникає не через хвороби, а через неправильно підібране харчування. Особливо це стосується тварин, котрих годують “натуралкою”: одним не підходить сире м’ясо, іншим - варене, третіх пучить через каші або овочі. Породисті 

собаки мають досить чутливий травний тракт, тому часом доводиться довго експериментувати, перш ніж вдасться скласти оптимальне меню. Аби не довелося “танцювати з бубном”, краще одразу придбати якісний збалансований корм - наприклад, Lenda Grain-Free, спеціально розроблений для собак із харчовою чутливістю.

Все або нічого: діарея або закреп у собак

Діарея - ще одна проблема, котра часто зустрічається в собак, яких тримають на натуральному харчуванні. Виникає вона саме через розмаїття раціону, котре господарі, навпаки, вважають перевагою. Організм змушений виробляти стільки різних ферментів, аби перетравлювати таке меню, що часом травна система просто не витримує. Звісно, є собаки, котрим натуральне харчування підходить, але серед породистих тварин таких небагато. 
Часом пронос у собак може виникнути через стрес чи інші зовнішні фактори. В будь-якому разі, перші ніж коригувати харчування тварини, покажіть її ветеринарові - діарея може свідчити про отруєння чи хвороби ШКТ, тому спочатку треба пересвідчитися, що її причини відносно нестрашні. 
Те ж саме стосується закрепу. Він може виникнути через низьку фізичну активність, брак води, стрес, або ж - через захворювання шлунка, кишківника чи нирок. Порадьтеся з лікарем, перш ніж змінювати режим свого собаки. В жодному разі не давайте тварині ніяких ліків для нормалізації травлення, якщо їх не призначив ветеринар.

І на десерт

Сподіваємося, ви пробачите нам цей каламбур, адже в даному пункті ми поговоримо про копрофагію у собак - поїдання твариною власних або чужих фекалій. Навіть найсимпатичніші, найбіліші та найпухнастіші собачки часом впадають у цей “гріх”, шокуючи господарів.
Найчастіше собаки їдять фекалії, аби компенсувати брак ферментів в організмі. Останній може бути спричинений неправильним харчуванням, спадковими факторами чи хворобами - без ветеринара визначити причину не вдасться. 
Свої власні фекалії собака може їсти через нервові розлади. Знаходячись у стресі, пес усього боїться, й інстинктивно поїдає свої екскременти, аби за ними ніхто його не зміг вистежити. В таких випадках теж знадобиться консультація ветеринара, котрий порадить, як заспокоїти та розрадити собаку й скоригувати її поведінку. Не давайте тварині жодних заспокійливих без рекомендації лікаря - так можна лише нашкодити. 

У статті ми розглянули лише найбільш розповсюджені харчові розлади у собак. Проте ви напевно запам’ятали два головних меседжі: правильно дібраний корм допоможе уникнути більшості проблем із травленням, а якщо вони все ж виникли - негайно звертайтеся до ветеринара, не займаючись самодіяльністю. Бажаємо вам і вашим песикам здорового та смачного життя!