Сіамська кішка - одна з перших котячих порід, що стали популярними в Україні та східній Європі загалом. Завдяки своїй екзотичній красі ці граційні тварини і досі залишаються серед фаворитів у котоманів, котрі готові миритися зі складним характером сіамських котів. Проте не лише норов улюбленця може ускладнити життя господарям - цим тваринам потрібен особливий догляд. У статті ми поговоримо про те, як і чим годувати сіамську кішку, врахувавши особливості даної породи.

Сіамські коти вважаються одною з найдавніших порід, а їхньою батьківщиною називають Таїланд. Проте сьогодні встановити точне походження цих тварин майже неможливо. Відомо, що в Європу сіамці потрапили аж у XIX столітті, коли англійський посол привіз пару цих котиків у подарунок королю. Тривалий час таких котів могли мати лише знатні особи, хоча для простих людей сіамські кішки і не були надто цікавими - ці витончені й гордовиті тварини геть не пристосовані для полювання на мишей, а котячий “функціонал” у тодішній культурі зводився лише до цієї задачі. 
Нині ж сіамських котів знає увесь світ - існує близько 40 різновидів цієї породи, виведених селекціонерами з різних країн. Їх люблять за грацію та красу, а досвідчені котячі “батьки” знають, що сіамці майже не линяють. Характер вони дійсно мають специфічний, але правильне виховання дає свої плоди.
Сіамські кішки ревниві та злопам’ятні, вони не люблять гучних звуків, метушні, різких рухів. Вони самі мають вирішувати, коли проводити час із господарем, а будь-які зазіхання на їхній приватний простір відбивають без докорів сумління. Якщо сіамській кішці хтось не подобається, панькатися вона не буде й усіма способами висловить свою думку. 
Перевиховати сіамського кота неможливо - його можна лише прийняти таким, який він є. Треба просто одразу зрозуміти, підходить вам такий улюбленець чи ні. Якщо у вас немає маленьких дітей і не буває галасливих гостей, і взагалі вдома панує спокійна атмосфера - котику у вас сподобається. Поблажливо ставтеся до його капризів, поважайте його особисті межі, приділяйте йому увагу, але не нав’язуйтеся - і сіамець оцінить вашу тактовність. До того ж, це розумні та грайливі кішки, і якщо ви навчитеся відчувати їхній настрій, тварину можна буде навчити цікавим іграм та навіть деяким трюкам.

Здоров’я та харчування сіамської кішки

Зазвичай сіамці мають міцне здоров’я. Серед представників цієї породи багато довгожителів - сіамські кішки спокійно доживають до 15-17 років, а нерідко й до 20 з гаком. Аби і ваша киця прожила довге та щасливе життя, зважайте на деякі особливості породи. Зокрема, сіамці схильні до:
•    Застудних захворювань. Майже повністю позбавлені підшерстя, ці коти сильно мерзнуть. Окрім тепла в оселі та відсутності протягів, подбайте про достатню кількість вітамінів для улюбленця - це допоможе зміцнити його імунітет та уникнути застуд. 
•    Захворювань печінки, зокрема амілоїдозу. Не давайте кішці жирних та цукровмісних продуктів, оскільки вони шкодять печінці.
•    Захворювань серця, зокрема кардіоміопатії. Це ще один аргумент проти жирної їжі та надмірної кількості вуглеводів. Також у якості профілактики слід давати кішці вітаміни, зокрема С та В1.
•    Онкологічних захворювань, зокрема раку молочних залоз. Аби знизити ризик, не давайте тварині жодних ковбасних виробів, свинини, смаженої їжі, борошняних виробів, сої.
Сіамській кішці взагалі не можна їсти з хазяйського столу - в неї має бути своє окреме меню. Не забувайте також, що саме лише правильне харчування не може повністю застрахувати тварину від хвороб. Не пропускайте планові огляди у ветеринара та щеплення, регулярно обробляйте кішку від паразитів та не ігноруйте навіть незначні зміни в її поведінці й самопочутті. Якщо з твариною щось негаразд, не гайте часу й несіть її до лікаря - завжди краще “перебдіти”, ніж навпаки.

Чим годувати сіамську кішку?

Ще один штрих до характеру сіамських котів: зазвичай вони досить вибагливі у їжі. Якщо ви вирішили годувати тварину “натуралкою”, будьте готові до різних примх, котрим доведеться догоджати. Сіамці можуть відмовлятися від їжі по кілька днів, якщо їм вона не до смаку, а це шкідливо для їхнього здоров’я. 
Основу раціону має складати м’ясо — індичка, кролик, курка, телятина, ягня. Задля розмаїття м’ясо можна іноді замінити на варені нежирні субпродукти (1-2 рази на тиждень) або морську рибу, варену та очищену від кісток (раз на 1-2 тижні). Ліпше за все змішувати білкові продукти з кашею, звареною на нежирному бульйоні, та вареними овочами. Також раз на тиждень сіамцям дають кисломолочні продукти та перепелині яйця. 
Кількість їжі залежить від маси тіла кішки, статі, віку, рівня активності, пори року. В середньому на добу цим тваринам потрібно 84 ккал на 1 кг маси тіла, але залежно від перелічених факторів це число може варіюватися в діапазоні 15-25% у кожен бік. Важливо також дотримуватися пропорцій: 60-70% раціону припадає на білкові продукти, решта - на каші, овочі та інше. 
З готовим кормом простіше. У якісному продукті нутрієнтний склад уже збалансований, і вам лишається просто відміряти необхідну порцію (для кожного окремого корму існують свої рекомендації, вказані на пакуванні). Наприклад, сухий корм Lenda Cat Сhicken and Salmon містить м’ясо курки й лосося, рис, риб’ячий жир, а також увесь необхідний кішці спектр вітамінів та мікроелементів. Додатково продукт збагачений екстрактами лікарських трав.
Окрім того, корми від Lenda дуже смачні, й навіть найвибагливіша сіамська кішка буде вдячна вам за такий обід, і любитиме вас іще сильніше.