Чому важливо підібрати для шарпея відповідне харчування?

Шарпей - порода, схильна до харчової алергії. Причому пов'язана вона не стільки з генетичною схильністю, скільки з неправильним годуванням собаки. Щоб шарпей був здоровий, важливо подбати про його правильне і збалансоване харчування, приділивши особливу увагу графіку годування, розміру порцій і якості корму.

Від харчування безпосередньо залежить здоров'я й активність шарпея. Неправильно підібраний раціон може викликати цілу низку проблем зі здоров'ям. Про те, що обраний раціон собаці не підходить, можуть свідчити низька активність улюбленця, неприємний запах з рота, зубний камінь, свербіж вух, надмірна линька. У такому разі варто негайно показати шарпея ветеринару, визначити причину проблем і, за необхідності, замінити корм на більш відповідний.

Який корм для шарпея найкращий?

Одні власники годують шарпеїв натуральними продуктами, інші дають сухий корм. Оскільки ця порода досить вибаглива в їжі, останній варіант вважається більш підходящим. Корм розробляється з урахуванням потреб собаки, тому він гіпоалергенний і містить всі необхідні поживні речовини. Складаючи рейтинг найкращих кормів для шарпеїв, варто згадати кілька марок:

Go Natural. Корм класу супер преміум складається, в основному, з натурального м'яса і риби, доповнених іншими поживними інгредієнтами - овочами, сиром, лляною олією, цикорієм;
Orijen - беззерновий корм, що добре підходить шарпеям. Виготовляється з декількох сортів м'яса і риби з додаванням овочів, фруктів та інших рослинних інгредієнтів;
Acana - корм канадського виробництва, що містить високу кількість білка з невеликою кількістю вуглеводів. Не містить глютену, пшениці та кукурудзи.
Непогані відгуки також отримують корми Royal Canin, 1st Choice, Hill's. Для шарпеїв, які мають проблеми зі здоров'ям, існують спеціальні корми, які бажано підбирати з ветеринаром.

Як годувати шарпея-немовля?

Маленьким шарпеям важливо отримувати з харчуванням достатню кількість протеїну, який необхідний для нормального росту і підтримки сил. Чим менше цуценя, тим менше мінералів та інших поживних речовин йому потрібно для якісного збалансованого раціону.

До двох місяців цуценята шарпея зазвичай харчуються грудним молоком. У цей період їхнє здоров'я значною мірою залежить від якості харчування матері. З другого місяця життя варто поступово вводити в раціон цуценят прикорм. Після вдалого введення прикорму раціон малюків має складатися на 30% з молока і на 70% - з інших продуктів.

Харчуватися в перший місяць життя материнським молоком критично важливо для здоров'я цуценят шарпея. На штучному вигодовуванні малюки отримають необхідний мінімум поживних речовин, але в них може з'явитися низка проблем зі здоров'ям. Зокрема, поширеною проблемою в таких ситуаціях є дисбактеріоз.

До досягнення одного місяця цуценята харчуються кожні 2-3 години з нічною перервою на 4-6 годин. Годують цуценят 5-6 разів на добу, бажано - гіпоалергенним кормом.

З 3 місяців цуценят шарпея зазвичай віддають новим господарям. У цьому віці шарпея годують 4-5 разів на день, збільшуючи розмір порції в міру зростання улюбленця, враховуючи також його індивідуальні вподобання і схильності. У 4-6 місяців цуценяті рекомендують давати 3-4 повноцінних прийоми їжі та 2-3 перекуси. Раціон собак старше 6 місяців поступово наближається до дорослого.

Як годувати дорослого шарпея?

Якщо ви вирішили годувати дорослого шарпея готовим кормом, то вітамінно-мінеральних добавок йому не знадобиться - у готовому харчуванні є всі необхідні улюбленцеві корисні речовини. Вибираючи корм, краще віддати перевагу супер-преміум класу. Перед покупкою рекомендуємо перевірити склад: у ньому не повинно бути пшениці, кукурудзи та сої.

Шарпеям неприпустимо давати корм економ-класу - він не підходить цій породі за складом, через що можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Бажано, щоб корм для собаки не містив підсилювачів смаку і консервантів.

Раціон собаки має бути різноманітним. Варто чергувати різні види харчування: сухий корм, вологий, напіввологий, ласощі. Не рекомендується зупинятися на якомусь одному типі харчування, оскільки така одноманітність призводить до погіршення стану зубів та інших проблем зі здоров'ям.

Найкращий корм для дорослого шарпея - гіпоалергенний. Здебільшого такі продукти належать до категорії холістік або супер-преміум, тому в принципі не можуть бути бюджетними. Крім складу, під час купівлі звертайте увагу на цілісність упаковки, термін придатності корму і країну-виробника.

Є два типи годування шарпея: за режимом і без нього. Харчування за режимом більш корисне, оскільки так господар ретельно контролює весь процес. Дорослого собаку годують двічі на день в один і той самий час. На годування відводиться 15 хвилин, після чого господар прибирає миску. Якщо собака потребує вітамінних добавок, їх дають під час денного годування. Після прийому їжі настає "тиха година" - приблизно півтори години варто утриматися від ігор, щоб їжа добре засвоїлася.

Необмежений режим харчування підходить жінкам, які годують і вагітним шарпеям, оскільки в такі періоди у собаки з'являються підвищені потреби в поживних речовинах. Також безрежимне харчування підходить хворим собакам. А ось цуценят до досягнення 1 року рекомендується годувати строго за режимом.

Де замовити збалансований корм для шарпея?

В інтернет-магазині Zoomapa ви можете купити якісний корм для дорослих шарпеїв і цуценят. Ми ретельно підходимо до вибору продукції, представленої на сайті, пропонуючи нашим клієнтам тільки корми якості преміум, супер-преміум і холістик. Практично весь корм, який ви бачите в нашому асортименті, був випробуваний нашими собаками, а також вихованцями наших друзів і знайомих.

Ми відправимо ваше замовлення поштовою компанією в будь-яку точку України. Для жителів Києва та Харкова доступна доставка кур'єром. Харків'яни також можуть забрати замовлення самостійно з нашого складу поруч із метро.