Британці поєднують у собі найкращі котячі якості: красу, спокій, вгодованість, дружелюбність і неабиякі "інтелектуальні" здібності. Це воістину аристократичні тварини, які точно знають собі ціну. Важливо, щоб і господарі її знали, адже саме від них залежить благополуччя "плюшевого" щастя.

Британські кішки мають досить міцне здоров'я, але навіть у них є схильність до низки захворювань. Якісь особливості організму притаманні всьому котячому роду, інші - представникам тільки цієї породи, але більшість нюансів коригується правильним харчуванням і доглядом. Розповідаємо, чим годувати британську кішку, щоб вона прожила довге і здорове життя.

Годування британців: загальні котячі особливості

Усі коти - облігатні хижаки. Це означає, що їхній раціон майже повністю повинен складатися з м'яса. Якщо собаки можуть якийсь час обходитися без цього продукту, то коти на вегетаріанській дієті довго не протягнуть. Так, милі вусаті пухнастики більшою мірою хижаки, ніж собаки або навіть вовки.

Організм кішок "заточений" під перетравлення м'яса: у них короткий кишківник, підвищена кислотність шлунка і трикутні корінні зуби, що розрізають шматочки їжі, немов ножі блендера. У слині котів відсутні ферменти, які допомагають перетравлювати рослинну їжу, бо в природі котячі отримують зовсім мало трави і злаків (переважно разом із вмістом шлунка здобичі).

Левову частку поживних речовин, необхідних для коректного функціонування всіх органів і систем, кішки отримують разом з продуктами тваринного походження: м'ясом, рибою, молочкою. Але повністю виключати рослинні продукти з раціону теж не можна. Вони потрібні для балансу корисних речовин в організмі тварини.

Майже всі кішки схильні до захворювань сечовидільної системи, особливо часто вони страждають на сечокам'яну хворобу. Тому в їхньому раціоні не повинно бути надлишку продуктів з великою кількістю мінералів. До них належить сир, морепродукти, риба (всупереч поширеному стереотипу годувати котів тільки рибою не можна категорично!).

Вибудовуючи раціон улюбленця, потрібно спиратися на його природні потреби. Якщо ви годуєте кота натуральними продуктами, не менше 80% його меню має становити м'ясо. Якщо ж ваш вибір припав на сухий корм, то в ньому теж має бути м'ясо - і чим більше, тим краще.

Харчування британського кота: особливості породи

У британців є кілька генетичних особливостей, які притаманні конкретно цій породі. Розберемося, в чому вони полягають і як їм можна запобігти за допомогою коректного харчування.

Британці - не найрухливіші тварини у світі. Тож не дивно, що вони схильні до ожиріння. Розгодувати флегматичного "плюшевого" кошеня до стану пухкої булочки зовсім не складно, а ось лікувати наслідки ожиріння - довго і проблематично. Тому важливо стежити, щоб меню вихованця було помірно калорійним. Під час годування сухим кормом контролювати цей момент простіше, ніж при натуральному раціоні.
У британських кішок часто сльозяться очі. Це відбувається або через інфікування, або через генетично обумовлені дегенеративні зміни. У таких випадках важливо не тільки регулярно промивати очі спеціальними краплями, а й прибрати з раціону всі провокувальні чинники: цукор, глютен, капусту, бобові, незбиране молоко, кукурудзу.
Чим годувати кота-британця: натуральний раціон

Визначитися з типом харчування вашого "плюшевого" улюбленця потрібно один раз і бажано назавжди: або сухий корм, або натуралка. Зрозуміло, за необхідності можна змінити одне меню на інше, але робити це потрібно тільки в крайніх випадках (хвороби, відмова від будь-якого сухого корму тощо). Поєднувати обидві стратегії не можна. Для перетравлення "сухариків" і натуралки організм кішки виробляє різні ферменти, та й кислотність кишечника буде різною. Змішування різних типів їжі призведе до хаосу, особливо постраждає ШКТ і печінка, якій доведеться справлятися з подвійним навантаженням.

Якщо ви зупинилися на натуральному раціоні, то виглядати він має так:

М'ясо: нежирна яловичина, курка, баранина, кролик. Свинину давати не можна. Не подрібнюйте м'ясо на фарш, він "пролітає" кишечником тварини і не запускає перистальтику, тому білок майже не засвоюється. М'ясо потрібно різати невеликими шматочками. Давати у відвареному або розмороженому вигляді.
Варені субпродукти (2 рази на тиждень замість м'яса): серце, печінка, шлуночки, нирки, вим'я, легені.
Нежирна морська риба (варена, без кісток): не частіше ніж раз на тиждень. У разі захворювань сечовидільної системи взагалі виключити з раціону.
Кисломолочні продукти: сир, кефір, йогурт без добавок. Можна давати потроху щодня за умови, що ШКТ британця добре реагує на ці продукти.
Каші на воді або нежирному бульйоні: гречка, рис. Щодня, в невеликих кількостях. Можна змішувати з м'ясом та овочами.
Варені подрібнені овочі: гарбуз, морква, цукіні.
Жовток курячого яйця або ціле перепелине яйце - раз на тиждень.
Британців у жодному разі не можна годувати продуктами з хазяйського столу. Сіль, цукор, спеції, смажена, солодка, копчена, жирна їжа - отрута для кішок.

Добові норми харчування допоможе визначити ветеринар, він же підкаже, як оптимально збалансувати раціон з урахуванням особливостей саме вашого пухнастого вихованця.

Харчування британських кішок готовим кормом

Не всі господарі готові годувати вихованців м'ясом або ламати голову над підрахунком калорій і збалансованістю раціону. У таких випадках готовий корм - чудова альтернатива. Головне, вибрати якісний продукт.

Багато виробників кормів класу "преміум", "супер-преміум" і "холістик" випускають корми, керуючись принципом біологічної відповідності. Тобто промислова їжа максимально задовольняє потреби тварини і відповідає її природним особливостям. Але як серед різноманіття кормів вибрати саме такий продукт? Просто уважно прочитати склад.

На що звернути увагу:

Джерела білка. Найкращі корми зроблені не з одного виду м'яса, а щонайменше з двох (наприклад, курка + ягня). В ідеалі видів м'яса може бути ще більше. Як додаткові джерела білка зазвичай використовують яйця, субпродукти, рибу.
Співвідношення інгредієнтів. Чим вище продукт у списку компонентів, тим більше його в кормі. На самому верху має бути м'ясо та інші джерела білка, потім - джерела вуглеводів (овочі, трави тощо), а наприкінці переліку зазвичай перераховані вітаміни, пробіотики і мінерали.
Якість білка. На упаковці якісного корму завжди детально вказано, з якого м'яса його було виготовлено, і як це м'ясо обробляли (свіже, дегідроване тощо). Якщо в списку інгредієнтів немає нічого конкретного, але є туманні формулювання типу "продукти тваринного походження" - не купуйте це. Найімовірніше, такий корм зроблений зі сміття на кшталт перемелених на борошно кісток, пір'я та іншого неліквіду.
Наявність/відсутність "хімії". У кормі не повинно бути барвників, консервантів, ароматизаторів та інших синтетичних "покращувачів".
Добова норма і розмір порції зазвичай вказані на упаковці корму, найчастіше з розрахунку на 1 кг ваги тварини.

За бажання можна іноді давати коту вологий корм (не більше 25% раціону). Важливо не змішувати сухі гранули і консерви в одному прийомі їжі. Вологий корм має бути тієї ж марки, що й "сухарики".