Господарі білих собак часто помічають зміну кольору шерсті у своїх улюбленців. З’ясовуємо, чим спричиняється це явище, як вирішити проблему та уникати її в майбутньому.
Колір шерсті насправді може змінюватися в собак будь-якого забарвлення, просто на білих тваринах, таких як мальтезе, бішон фрізе тощо, такі зміни простіше помітити. Хутро може стати жовтим, рожевим, бурим, червонястим, набути брудного цегляного відтінку. Найбільше подібні сюрпризи турбують господарів виставкових собак, проте насправді це проблема не лише естетична, а й часто медична. Втім, не поспішайте панікувати - зараз ми з усім розберемося.
Зміна кольору шерсті в собаки по всьому тілу
Відтінок шерсті може змінитися на всьому тілі собаки - на темних тваринах ми можемо цього й не помітити, а от на білих це видно неозброєним оком. Зазвичай господарі в таких випадках “грішать” на гігієну, проте найчастіше причини зміни кольору менш очевидні.
Найнеухильніша з них - вік. Як і люди, собаки можуть з віком сивіти. Хутро їхнє стає не таким густим і блискучим, довга шерсть сильніше заплутується. Білі ж собаки мають іще одну вікову особливість - по мірі старіння їхня шерсть може набувати жовтуватого чи сіруватого відтінку, як це буває зі старими сорочками. Спеціальні шампуні для білих тварин можуть вирішити цю проблему, проте не слід купати собаку частіше, ніж це необхідно. Все ж старіння - природний процес, і краще забезпечити улюбленцеві не стільки красиву, скільки комфортну та спокійну старість.
На колір шерсті можуть вплинути також гормональні зміни в організмі собаки, спричинені вагітністю, перенесеними хворобами тощо.
Впливає на відтінок шерсті також харчування. Зміну кольору можуть спровокувати такі продукти й речовини, як:
• синтетичні барвники в складі собачого корму;
• продукти, багаті на каротиноїди: морква, гарбуз, буряк, ягоди тощо;
• продукти з високим вмістом заліза, міді або йоду: печінка, сира морська риба, мідії тощо;
• деякі харчові добавки: морські водорості, пивні дріжджі.
Хай там як, якщо вас непокоїть зміна кольору шерсті в собаки, передусім проконсультуйтеся з ветеринаром. Лікар допоможе скоригувати харчування тварини належним чином, якщо в цьому є необхідність. Якщо ви годуєте собаку кормом, і з’ясується, що справа в ньому, спробуйте продукцію Lenda - це високоякісні корми з натуральним збалансованим складом.
Почервоніння шерсті в собаки на окремих ділянках тіла
Якщо у вашого собаки змінився колір шерсті на окремих ділянках тіла, причин зазвичай може бути кілька. Перша - вилизування. Собача слина містить порфірини - кінцеві продукти метаболізму. Поступово вони можуть змінювати колір хутра в тих місцях, які тварина найчастіше та найдовше вилизує. Аби вирішити проблему, варто:
• приділяти більше уваги гігієні - можливо, ви надто рідко купаєте собаку;
• дбати про чистоту ротової порожнини - регулярно чистити собаці зуби або використовувати ензимні засоби Orozyme;
• поспостерігати за поведінкою собаки - іноді “маніакальне” вилизування може бути проявом нервових розладів у тварин.
Найчастіше шерсть у білих собак змінює своє забарвлення навколо очей та під хвостом - з цілком очевидних причин. У таких випадках також слід більше уваги приділяти гігієні - зокрема, щодня протирати ці ділянки спеціальними лосьйонами. Деяким породам собак рекомендують підстригати шерсть у цих місцях, аби вона не забруднювалася.
Зміна відтінку шерсті може бути також алергічною реакцією на ті чи інші продукти харчування, медикаменти тощо. Проте найрозповсюдженіша причина такого явища - грибок. Зазвичай він утворюється на ділянках тіла, котрі подовгу лишаються у вологому стані - навколо рота, а також на лапах та животі, оскільки після прогулянок тваринам миють саме ці місця, й не завжди ретельно сушать. Для лікування знадобляться протигрибкові засоби, котрі має призначити ветеринар, а також корекція гігієнічної рутини.
Зміна кольору шерсті в собак: профілактика
Аби хутро вашого улюбленця лишалося біленьким та красивим, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
• Уникайте харчових алергенів. Якщо собака схильний до алергії, оберіть відповідний корм - наприклад, Lenda Grain-Free.
• Дбайте про гігієну собаки, приділяючи особливу увагу ротовій порожнині, зонам навколо очей, вух і рота, на лапах, біля ануса та статевих органів.
• Разом із ветеринаром оберіть шампунь, котрий підходить для білих собак.
• Регулярно обробляйте улюбленця від паразитів. Укуси бліх та кліщів, як і наявність гельмінтів, можуть викликати алергію і впливати таким чином на колір шерсті (хоча й без цього фактора їх ніхто не любить).
• Стежте за самопочуттям собаки, не пропускайте планових оглядів у лікаря. Іноді потьмяніння та зміна відтінку шерсті може бути ознакою тих чи інших хвороб.
• Після прогулянок, якщо миєте собаці лапи, живіт і взагалі будь-що, ретельно витирайте тварину чистим рушником. У прохолодну пору року після купання собаки використовуйте фен, або простежте, аби тварина обсохла біля батареї чи обігрівача.
А головне - любіть свого собаку незалежно від забарвлення! За станом шерсті необхідно стежити, оскільки він тісно пов’язаний із загальним здоров’ям, проте собака - насамперед ваш друг, а не аксесуар. Якщо потемніння шерсті є індивідуальною особливістю тварини, не пов’язаною з хворобами - просто приймайте свого собаку таким, який він є. Бо ж він ставиться до вас саме так!