Мальтіпу - порода собак, чия популярність в останні роки набирає обертів. Це метис мальтійської болонки та карликового пуделя - звідси й назва. Від своїх батьків ці звірятка успадкували все найкраще: вони розумні, грайливі, лагідні й до біса симпатичні. Проте, як будь-який породистий собака, мальтіпу потребує особливого догляду, в тому числі - харчування. У статті ми поговоримо про те, чим годувати мальтіпу та як доглядати за цими красунчиками.

Головна окраса мальтіпу - їхнє шовковисте кучеряве хутро. Аби підтримувати його в належному стані, собаку слід розчісувати щодня й купати раз на 4 тижні. Великого клопоту це не завдасть, оскільки ці звірі геть невеличкі й важать від 2 до 5 кг. Ще одна їхня перевага - гіпоалергенність. 
Щодня собачці мальтіпу слід протирати очі, використовуючи спеціальний лосьйон. 1-2 рази на тиждень песику чистять зуби, проте замість стандартної процедури з щіткою та пастою ви можете використовувати ензимний гель або жувальні пластинки Orozyme.
Аби мальтіпу завжди лишався красивим та здоровим, йому необхідне збалансоване харчування. Годують такого собаку 1-2 рази на добу, залежно від рівня активності, стану здоров’я та індивідуальних уподобань.

Харчування мальтіпу й особливості породи

Формуючи раціон для мальтіпу, слід враховувати деякі генетичні особливості породи. Хай цей список вас не лякає - при належному догляді ці собаки живуть довго й прекрасно почуваються, проте залежить цей догляд лише від вас. Мальтіпу мають схильність до:
•    проблем із зубами (зубний камінь, карієс, запалення ясен);
•    захворювань серця, зокрема кардіоміопатії;
•    панкреатиту (запалення підшлункової залози);
•    алергії;
•    проблем із суглобами, зокрема вивиху колінної чашечки;
•    гіпотиреозу. 
Відповідно, харчування мальтіпу має бути гіпоалергенним, нежирним, низьковуглеводним, легким для засвоєння, а також багатим на вітаміни й мінерали і, звісно, ситним, адже це дуже активні собаки.

Чим годувати мальтіпу? Практичні поради

Якщо ви віддаєте перевагу натуральному харчуванню, купуйте для мальтіпу лише маложирне гіпоалергенне м’ясо - індичку, кролика. Також цим собакам можна давати невелику кількість рису, перепелиних яєць, кисломолочного нежирного сиру. Обов’язковою добавкою до раціону мальтіпу має бути лососева олія, котра сприяє здоров’ю щитоподібної залози, серця та суглобів, покращує травлення, допомагає підтримувати шерсть у належному вигляді та зміцнює імунітет. Також мальтіпу на натуральному харчуванні потребує включення вітамінно-мінеральних добавок у своє меню, але призначати їх має ветеринар.
Якщо ж ви волієте годувати мальтіпу готовим кормом, зверніть увагу на продукцію Lenda, зокрема на корм Lenda Original Salmon. В основі продукту - дегідроване м’ясо лосося, легке для засвоювання та багате на амінокислоти й вітаміни. Корм не містить алергенів, цукрів та синтетичних добавок. Lenda Original Salmon збагачений вітамінами, мікроелементами, цінними екстрактами лікарських трав. Окрім того, він містить хондроїтин та глюкозамін, необхідні для здоров’я суглобів. І, нарешті, цей корм просто дуже смачний (так, ми куштували, але не будемо про це). Оскільки мальтіпу - ще ті вередуни, цей параметр теж важливий.