Йоркширські тер'єри - собаки красиві та надзвичайно милі. За це їм прощають все: і труднощі виховання, і примхливий характер, і підвищені вимоги до догляду. Малятка-йорки через свої мініатюрні розміри і фізичні особливості вимагають вдумливого підходу до організації харчування, від якого багато в чому залежить їхнє здоров'я і тривалість життя. Розповідаємо, як і чим годувати йоркширського тер'єра, щоб не створювати зайвих проблем ні собі, ні улюбленцеві.

Годування йорка: важливі особливості породи

Собаки маленьких порід часто страждають слабким здоров'ям, і йорки - не виняток. Крім того, ці симпатяги - знатні капризулі. Якщо не прищепити йоркширському тер'єру адекватні харчові звички, він затероризує вас замашками гурмана. Йорк швидко звикає до ситуації, коли йому потурають і дають ласощі на першу вимогу. Він починає вередувати, відмовлятися від корисної їжі. Це загрожує плачевними наслідками для здоров'я собаки, яке і без того вразливе.

Тому перше важливе правило годування йорка - стабільність і одноманітність. Раціон песика має бути повноцінним, але без вишукувань. Якщо з юного віку привчити йорка постійно їсти одну й ту саму їжу, ви отримаєте вихованого і не розпещеного собаку, який слухняно з'їдає те, що ви йому дасте.

У йорків прискорений метаболізм і висока температура тіла. Навіть порівняно з іншими маленькими собаками йоркширський тер'єр - рекордсмен. Нижній поріг його температури - 38 градусів, таких "гарячих хлопців" серед мініатюрних порід більше немає. Само по собі все це не критично, але через швидкий метаболізм у йорків є ще одна велика проблема - високий ризик розвитку гіпоглікемії.

"Блискавичний" обмін речовин сприяє швидкому зниженню рівня цукру в крові собаки. Тому діабету у йорків не буває. Це хороша новина, але є і погана: якщо рівень цукру постійно низький або різко піднімається/падає, організм тварини не отримує корисні речовини вчасно і в достатній кількості.

З цього випливає друге важливе правило - годувати дорослого йорка потрібно щонайменше тричі на день, в один і той самий час, невеликими порціями. За такого режиму кількість цукру в крові буде підтримуватися на постійному рівні, без різких перепадів.

Ще одна особливість йорків - чутливий ШКТ. Будь-які похибки в харчуванні можуть викликати сильну діарею, а для таких крихіток вона загрожує зневодненням і серйозним ударом по здоров'ю. Щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися двох наведених вище правил - стабільність і регулярність харчування.

Важливо не перегодовувати крихітку-йорка. Зайва вага - це додаткове навантаження на суглоби і дихальну систему, яка у тер'єрчиків і без того слабка (погано розвинена мускулатура трахеї).

Йоркширських тер'єрів, як і собак будь-якої іншої породи, можна годувати або натуральною їжею, або готовим кормом. Розповімо про кожен варіант докладніше.

Йоркширський тер'єр: годування натуральними продуктами

Усі собаки - хижаки, основа їхнього раціону - м'ясо. У це складно повірити, але раціон йорка навіть більш "хижацький", ніж у вівчарки або хаскі. Меню крихіток-тер'єрів має щонайменше на 80% складатися з м'яса, тоді як інші породи зазвичай обходяться 60-70%. Така висока потреба в м'ясі продиктована все тією ж стабільністю й одноманітністю: що менше в раціоні каш, овочів, кисломолочних продуктів, то нижчий ризик отримати розлад кишківника або стрибок рівня цукру.

М'ясо для йорків має бути обов'язково не жирним. Підійде ягня, індичка, курка, кролик, телятина. Свинину йоркам категорично не можна, а ось бараниною вихованця іноді можна тішити, але вибирайте пісні шматочки. М'ясо дають у відвареному вигляді. Сире теж допустимо, за умови, що ШКТ собаки добре на нього реагує.

Періодично можна замінювати м'ясний прийом їжі субпродуктами, обов'язково відвареними. Раз на тиждень йоркам дають варену морську рибу, очищену від кісток.

В один із трьох прийомів їжі м'ясо змішують із невеликою кількістю каші - рисової або гречаної. Визначтеся, коли саме будете давати улюбленцеві цю страву - вранці, вдень або ввечері, і дотримуйтеся такого графіка щодня. Крупу потрібно добре розварювати на воді або легкому м'ясному бульйоні. У готову кашу додавати трохи рослинної олії або риб'ячого жиру.

Кисломолочні продукти (кефір, сир) можна давати не частіше ніж раз на тиждень. З такою ж частотою в меню вводять варені перепелині яйця (1-2 штуки).

Важливі нюанси:

Ніколи не підгодовуйте йорка їжею зі свого столу. Продукти, які людина сприймає нормально, для малюка-тер'єра можуть бути смертельно небезпечні. Йоркам категорично не можна солодощі, копченості, жирну і смажену їжу, бульйони, солодкі фрукти, незбиране молоко, борошняні вироби, гриби, горіхи, м'ясну гастрономію, річкову рибу.
Не залишайте їжу в мисці довше, ніж на 15-20 хвилин. Навіть якщо собака не доїв свою порцію, приберіть залишки і ретельно вимийте посуд.
Йорки на натуральному раціоні часто недоотримують вітаміни та мінерали, тому попросіть ветеринара призначити вашому улюбленцю вітамінні препарати.
Годування йоркширського тер'єра сухим кормом

Готовий корм - оптимальний варіант для йорків. Навіть мініатюрна порція хорошого продукту містить всі необхідні собаці корисні речовини. Додаткові вітаміни і мінерали не будуть потрібні.

При виборі корму потрібно спиратися на той самий принцип, що і у випадку з натуралкою - м'яса має бути багато. Віддайте перевагу корму, який містить не менше 40% м'яса - саме м'яса, а не "продуктів тваринного походження" та інших малозрозумілих інгредієнтів. Зазвичай цьому критерію відповідають корми преміум-, супер-преміум класу і холістики. У складі продукту має бути якомога менше злаків, а ось рослинного білка, цукру, солі, підсилювачів смаку і барвників не повинно бути взагалі.

Ідеально, якщо корм вам допоможе підібрати ветеринар або професійний заводчик. У випадку з хворими і літніми собаками консультація з лікарем з приводу харчування обов'язкова.

У тварин на сухому раціоні в кілька разів підвищується потреба в рідині. Слідкуйте, щоб мисочка з водою була завжди доступна улюбленцю, а її вміст був свіжим і чистим. Посуд з водою і кормом краще розміщувати вище (на підставці або спеціальному штативі), щоб під час ковтання у йорка не виникало проблем з диханням.

Пам'ятайте: у разі категоричної відмови йорка від їжі не поспішайте пропонувати йому ласощі, аби поїв. Найвірніше рішення в подібних випадках - візит до ветеринара.