Коли варто міняти корм для собаки?

Господарі собак різного віку і різних порід періодично стикаються з необхідністю зміни раціону харчування тварини і з переведенням її на інший корм. Які при цьому можуть виникнути труднощі і як здійснити безболісний і плавний перехід без стресу для собаки?

Зміна корму може знадобитися:

у разі розладу травлення, який може проявлятися у вигляді блювоти, діареї;
у разі появи алергічних реакцій - висипань на шкірі, свербежу, посиленої линьки;
зайва вага або, навпаки, зайва худорба можуть свідчити про неправильно підібраний раціон;
проблеми з шерстю - нестача потрібних поживних речовин і мікроелементів відбиваються на стані шерсті, вона втрачає блиск, стає тьмяною;
після стерилізації та кастрації змінюється обмін речовин, може знадобитися продукт, більш придатний для стерилізованих тварин.
Але навіть якщо тварина почувається добре, рекомендується періодично змінювати раціон у зв'язку з віковими змінами. Коли цуценя підростає, його переводять на корм для дорослих собак, у разі старіння улюбленця також слід змінити раціон на більш легко засвоюваний і менш калорійний. Якщо ваш собака харчується повноцінно, його їжа містить всі необхідні речовини - жири, білки, вуглеводи, клітковину в потрібних пропорціях, фахівці все ж таки рекомендують проводити зміну раціону. Це дасть змогу урізноманітнити харчування тварини, уникнути алергії на той чи інший компонент, яка може виникнути в разі тривалого використання однієї й тієї ж їжі, підвищити апетит у собаки, оптимізувати надходження в організм речовин, які в різних кормах можуть міститися в різних пропорціях.

Собаки, на відміну від кішок, люблять нові смаки і найчастіше охоче їдять незвичні продукти, але все ж переведення має здійснюватися поступово.

Як перевести собаку з одного корму на інший?

Власники собак годують їх по-різному. Дехто віддає перевагу натуральним продуктам - кашам, м'ясу, овочам, молочним продуктам, що дає змогу забезпечити улюбленцю необхідний баланс усіх корисних складових раціону, але вимагає витрат часу на підготовку їжі, її зберігання та придбання. Набагато простіше і легше використовувати вже готові консерви або сухий корм, важливо лише правильно підібрати його з урахуванням всіх особливостей тварини.

Якщо собаку переводять з натурального харчування або з консервів на сухий корм, то робити це потрібно поступово, бажано не змішувати звичну їжу і новий корм. Починати слід з декількох гранул, збільшуючи кількість сухого корму протягом декількох днів і плавно замінюючи одні продукти іншими, повністю перейшовши на новий раціон через один-два тижні. Так само варто чинити і під час переведення собаки з одного сухого корму на інший.

Якщо зі здоров'ям у песика все гаразд, можна перейти на корм тієї ж марки з новим смаком, що підвищить інтерес тварини до їжі, забезпечить її відсутніми елементами. Якщо ж у тварини розвиваються будь-які захворювання, ветеринар може порадити перевести її на спеціальні дієтичні корми зі спеціалізованим складом.

При цьому необхідно уважно спостерігати за поведінкою і станом здоров'я вихованця. Здебільшого зрозуміти, що нова їжа підходить собаці, не складно - тварина охоче їсть новий продукт, у неї не виникають проблеми з травленням (не підвищується газоутворення, випорожнення не стають рідкими, тварина зберігає життєрадісність і поводиться активно, шерсть не тьмяніє і не випадає, не з'являються шкірні висипання і свербіж). Якщо собака досить легко переходить на нові продукти, змінювати корм можна раз на кілька місяців. Не варто забувати забезпечувати собаці доступ до чистої питної води, особливо, якщо він харчується сухим кормом.

Як вибрати хороший корм?

Вибирають корм для домашнього улюбленця, виходячи з кількох умов. По-перше, враховують вік тварини: існує кілька видів корму для собак різних вікових груп - для малюків, цуценят першого року життя, молодих активних собак, тварин у віці старше восьми років. По-друге, розмір вихованця - для маленьких собачок важливі розмір і форма гранул, тварини великих порід вимагають підвищеного вмісту в їжі кальцію, кремнію і фосфору. Спосіб життя собаки також важливий під час вибору харчування: можна підібрати відповідну їжу для активних собак, тварин з помірною активністю і тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

Розрізняють раціони і за класом:

економ - виготовляється з найдешевших інгредієнтів, у його складі міститься м'ясо-кісткове борошно, субпродукти, злаки та соя, а також можуть додаватися консерванти та барвники;
преміум-клас - вміст м'яса сягає 25-30 %, продукт добре засвоюється, не містить сої, кісткового борошна;
супер-преміум клас - виготовляється з натурального м'яса, має високу калорійність і добре засвоюється, корм збагачений вітамінами і не містить ароматизаторів, барвників та інших добавок;
холістик - найнатуральніший продукт, у складі якого близько 90% м'яса, риби, а також рослинні компоненти високої якості, пробіотики.
Під час вибору корму враховуються також особливості та захворювання тварини, за схильності до алергії варто обирати гіпоалергенний продукт, за надмірної маси тіла - продукт зі зниженою калорійністю.

Де купити якісний корм для собаки?

Корми для собак високої якості з доставкою по всій Україні можна купити в інтернет-магазині Zoomapa. Тут представлений широкий вибір сухого, консервованого корму і ласощів для собак, а також інші товари, необхідні для догляду за домашніми вихованцями.