Чим годувати цуценя?

Ну ось і настала та щаслива мить, коли у вашому домі з'явилося кумедне цуценя! Пустотливе, з майже іграшковою зовнішністю, воно з цікавістю вивчає свій новий дім і звикає до нових господарів. І тільки від вас залежить, наскільки комфортно малюкові буде в новій сім'ї, як він буде рости і розвиватися під вашим наглядом. А значить, пора подумати, чим і як годувати крихітку.

У перші дні після народження цуценята харчуються молоком матері. Потім їхній раціон визначає господар. І тут власник тварини опиняється перед вибором: давати йому натуральну їжу або сухий корм. Більшість обирають другий варіант, оскільки промислові корми - це зручно, швидко, а в їхньому складі вже є все, що потрібно тварині. Ось тільки який корм вибрати, як і коли давати його крихітці і чи треба суху їжу попередньо готувати? Якщо вас так само хвилюють ці питання, тоді давайте розбиратися разом, як правильно годувати сухим кормом цуценя лабрадора, німецької вівчарки, французького бульдога, йорка, мопса, хаскі або чихуахуа?

Коли вводити сухий корм?

Сухий промисловий корм випускають у вигляді твердих гранул, що складаються з попередньо висушених і подрібнених продуктів, таких як м'ясо, субпродукти, злаки, овочі, фрукти, трави. З дорослим собакою все зрозуміло - це звична для нього їжа. А як бути з цуценям, яке ще вчора харчувалося молоком матері? Коли в його раціон можна вводити таку їжу?

Для початку треба зрозуміти, що тверді гранули сухого корму передбачають наявність у тварини зубів. У цуценят перші зуби з'являються приблизно на 3-4 тиждень після народження. Залежно від породи, цей процес може тривати перші 1,5-3 місяці. Тобто щойно у малюка з'являються зубки, можна переводити його на сухі корми.

Але це не означає, що перехід має бути різким, за один день. Привчати дитину до нового типу харчування треба поступово. По-перше, щоб мінімізувати у тварини стрес, а по-друге, щоб її травна система змогла безболісно адаптуватися до нового типу харчування. Для цього відразу після відлучення цуценяти від матері в перший тиждень його варто годувати звичною їжею, а потім поступово розбавляти його раціон новим продуктом. У більшості випадків процес переходу займає близько 10 днів. У перший день приблизно 10% звичного раціону замінюють на новий, на другий - ще 10%. І так продовжують доти, доки молоко повністю не замінять сухим кормом.

Якщо під час переходу в малюка спостерігається розлад шлунка, на животику з'явився висип або інші ознаки алергії, перехід на новий тип харчування треба призупинити і, можливо, спробувати корм іншого виробника.

Чи треба розмочувати гранули і як це правильно робити?

Ще одне вельми поширене питання собаківників-початківців: як правильно годувати цуценя сухим кормом - давати продукт як є чи його треба якось готувати, наприклад, розмочувати?

У цьому плані єдиної думки немає. Усе залежить від віку та вподобань цуценяти. Якщо у малюка вже є зубки і він нормально сприйняв сухий корм, то продукт дають у такому вигляді, як він є. Тим більше, що розмір гранул корму для малюків невеликий.

Дехто вважає, що жорсткі крокети корисні й малюкам, які ще не мають зубів, - вони гризуть гранули і тим самим "чешуть" ясна, знімаючи свербіж. Але це не зовсім правильно. Жорсткі крокети можуть поранити ніжні ясна цуценяти. У такому віці гранули краще злегка розмочити. Вдатися до цього прийому можна і якщо тварина відмовляється від сухої жорсткої їжі.

Розмочують гранули так: незадовго до годування продукт у мисці добре збризкують або заливають невеликою кількістю теплої води (50-70 градусів) і чекають, поки волога вбереться. Після цього гранули стають м'якими і, що важливо, більш ароматними. У такому вигляді вони нагадують натуральну їжу і цуценя охочіше приступає до трапези. Але варто врахувати, що розмочений корм має коротший термін придатності. Якщо вихованець не доїв корм, продукт забирають у холодильник. Зберігати в такому вигляді його можна не більше 12 годин.

Графік годування цуценят сухими кормами

Чим і як годувати цуценя - розібралися, тепер прийшов час зрозуміти, як часто давати сухий корм маленьким вівчаркам, пекінесам, йоркам і бульдогам. Графік годування цуценяти сухим кормом не залежить від породи вихованця, а визначається його віком. До речі, недосвідчені собаківники вважають, що цуценятам великих порід потрібна більша кількість корму і часом насипають малюкові подвійну порцію. Цього робити категорично не можна. Переїдання веде до того, що шлунок цуценяти набивається до упору, через що виникає нудота, блювота і порушення травлення.

У корму різних виробників добова норма для цуценяти може дещо відрізнятися. Точне дозування завжди вказано на упаковці продукту. Господарю необхідно розділити цю порцію на рівні частки, враховуючи кількість рекомендованих для віку прийомів їжі:

віком до 2 місяців - 5 разів;
2-4 місяці - 4 рази;
4-7 місяців - 3 рази;
від 7-8 місяців - 2 рази.
Не варто змінювати рекомендовані порції і частоту годування цуценяти. Якщо тварина отримує занадто мало їжі, вона неправильно розвивається, часто хворіє. Переїдання веде до набору зайвої ваги, що також небезпечно, оскільки несформований скелет ще не може витримувати таке навантаження, через що деформуються суглоби і хребет.

Як вибрати корм для цуценяти?

Сухі корми для собак на ринку представлені неймовірно широким розмаїттям. Вибираючи продукт для цуценяти, необхідно звернути увагу на кілька моментів:

вік вихованця;
клас корму;
виробник.
Залежно від віку, для якого призначається корм, розміри і склад гранул відрізняються. Продукти для малюків мають відповідне маркування - Puppy або Для цуценят. Також на упаковці може бути вказано вік вихованця в місяцях і його породу.

Сухі собачі корми за класом можуть бути економ, преміум, супер-преміум або холістик. Економ - найнижчої якості, ветеринари не рекомендують годувати ними малюків. Холістік - найякісніші, але й найдорожчі.

Серед виробників, чиї корми вважаються оптимальним вибором для цуценят - Acana, Orijen, Royal Canin, Brit, Hills.