Переваги сухих кормів для собак

Сьогодні власникам собак доступно кілька варіантів годування вихованця. Це може бути натуральна їжа або - що вважає за краще більшість собаківників - готові промислові корми. Промислова продукція, зі свого боку, буває мокра (консерви) і сухі раціони. Консерви смачні, поживні, подобаються собакам, але коштують досить дорого. Сухі корми у фінансовому плані більш доступні, але за поживними характеристиками нітрохи не поступаються натуральній або консервованій їжі. Крім того, сухі корми мають тривалий термін придатності, їх зручно зберігати, широка варіативність смаків і складів дає змогу вибрати оптимальний раціон для будь-якого собаки. Але що найважливіше, кожна порція - це збалансований склад і набір усіх поживних речовин, необхідних тварині.

З огляду на переваги, які надають сухі корми і тварині, і її господареві, не дивно, що дедалі більше собаківників, навіть із тих, які раніше годували улюбленців тільки натуральною їжею, вирішують як основний повсякденний раціон для собаки використовувати гранули. Ось тільки спочатку у всіх виникає багато запитань: як перевести тварину на сухий корм, як правильно годувати пса сухими раціонами? Про це і поговоримо.

Як перевести собаку на сухий корм?

Якщо раніше собака харчувався тільки натуральними продуктами, за один день перевести його на сухий раціон не вийде. По-перше, тварина має психологічно звикнути до їжі нового формату. По-друге, адаптуватися до нової їжі повинна і травна система.

Готові промислові корми, які випускають у вигляді гранул, це ті самі натуральні інгредієнти, але тільки попередньо висушені, подрібнені та пресовані. Через це поживна цінність такої їжі вища, ніж аналогічний обсяг продукції у свіжому вигляді. Але щоб сприймати таку їжу адекватно, шлунково-кишковий тракт і ферментативна система собаки повинні до неї звикнути. Тому з натуральної їжі на сухі корми собак переводять поступово.

Перехід на сухі промислові раціони в середньому займає 10-12 днів. Процес виглядає так. Спочатку приблизно 10% звичного добового раціону замінюють на сухий корм, потім кількість нового продукту доводять до 20% на добу і так продовжують, доки гранули повністю не витіснятимуть з меню натуральну їжу.

У період адаптації важливо стежити за самопочуттям тварини, її реакціями. Якщо в цей час у пса з'явилися сильні розлади шлунка або ознаки алергії, порцію нового продукту треба зменшити або на кілька днів повернутися до старого раціону. Потім поступово почати вводити гранули знову, але вже трохи меншими порціями. Якщо реакція повториться, варто спробувати раціон іншого виробника. Найчастіше таке трапляється при використанні дешевих кормів економ-класу.

Щоб мінімізувати ризики для тварини, перехід на новий продукт зробити максимально комфортним і корисним для організму улюбленця, варто вибирати раціони відомих брендів класом не нижче преміум. В ідеалі - супер-преміум або холістик. Така продукція є в асортименті Brit, Orijen, Grandorf, Acana, Royal Canin.

Скільки сухого корму давати собакам?

Говорячи про те, як правильно годувати собак сухим кормом, не можна не торкнутися і питання дозування гранул. Тим більше, що це одне з найчастіших запитань собаківників, які тільки почали використовувати сухі раціони для годування улюбленця.

Кількість гранул, яку пес повинен вжити на добу, кожен виробник вказує на упаковці з товаром. Цю порцію слід розділити на стільки частин, скільки разів на день зазвичай годують собаку. Дозування корму залежать від насиченості продукту поживними речовинами. Тобто якщо в кормах економ-класу немає цінних сортів м'яса, багатих на вуглеводи фруктів, корисних жирних кислот, то для того, щоб насититися, тварині буде потрібно досить багато продукту. У той час, як поживна цінність преміальних кормів і холістиків набагато вища, через що обсяг корму, необхідний для насичення, менший, отже, і витрата таких гранул також економніша.

Обсяг порції також залежить від ваги та активності собаки. Наприклад, один з виробників собачих кормів - Acana до свого продукту Pacifica дає такі рекомендації щодо дозування:

для тварини вагою 2 кг - 40 г корму на добу за підвищеної активності і 30 г - за зниженої;
на 5 кг - 90 г і 60 г відповідно;
на 10 кг - 150 г і 90 г;
на 20 кг - 240 г і 160 г.
Важливо звернути увагу і на питний режим.

Питний режим собаки при годуванні сухими раціонами

Коли пес переходить на сухі промислові корми, кількість рідини в його добовому раціоні різко скорочується. При цьому для того, щоб сухі гранули набрякли, із сублімованого стану перейшли у форму, більш придатну для засвоєння організмом, також потрібна волога. Тому годування собак крокетами не можна назвати правильним, якщо не дотримуватися питного режиму.

На добу тварина має випивати чистої води в кількості, яка щонайменше в 3 рази перевищує вагу з'їденого сухого корму. В іншому випадку у вихованця можливі проблеми з травленням, сечовидільною системою, суглобами. На тлі дефіциту вологи в організмі розвиваються шкірні хвороби, тьмяніє шерсть, з'являються проблеми з суглобами, тварина стає малоактивною.

Ось і всі правила годування собак сухим кормом. Але дотримуючись перерахованих рекомендацій, не можна забути про головне: сухі промислові раціони підуть на користь тварині тільки в тому разі, якщо це по-справжньому якісний продукт, який відповідає особливостям організму пса. Тому, вибираючи корм, не забувайте звертати увагу на його маркування (для якого віку він підходить, за яких хвороб) і клас.