Натуральний чи готовий корм для ши-тцу: що краще?

Годувати собаку готовим кормом або готувати натуральний - це одне з найважливіших питань, з яким неминуче стикається новий власник ши-тцу. У кожного виду харчування є недоліки та переваги.

Головна перевага натурального харчування ши-тцу полягає в тому, що ви точно знаєте, чим харчується ваш собака. Купуючи сухий корм низької якості, власник не може знати, що в ньому міститься: справжнє м'ясо або відходи харчової промисловості. З натуральним кормом така ситуація неможлива.

І все ж багато собаківників вважають, що найкращий корм для ши-тцу — готовий. На упаковці із сухим кормом завжди вказано кількість білків, жирів та вуглеводів, калорійність, що дозволяє точно відміряти відповідний розмір порції. Сухий корм легко підібрати за віком вихованця, а великий асортимент смаків корму задовольняє потреби навіть вибагливих ши-тцу. Крім того, сухий корм не потрібно готувати, що є значним плюсом для багатьох зайнятих собак.

Які продукти не можна давати собакам породи ши-тцю?

Ши-тцу - собака з хорошим травленням, чого не можна сказати про багатьох породистих вихованців. Проте є перелік продуктів, які собакам цієї породи давати не рекомендується. До них відносяться:

дрібні курячі кістки (є ризик травмувати ними стравохід);
трубчасті кістки;
кукурудза;
горох;
квасоля;
банани;
капуста;
часник;
цибуля;
копчені та солоні продукти;
випічка;
гострі приправи.
Список небажаних продуктів є ще одним аргументом на користь готового корму. У магазинних сумішах відсутні інгредієнти, які можуть завдати шкоди здоров'ю вихованця.

Як годувати цуценят ши-тцу?

Варто налагодити достатнє та збалансоване харчування цуценя ши-тцу від самого народження, адже у дитинстві формуються кістки, м'язи та імунітет цуценя. Якщо ви тільки забрали цуценя у заводчика, поцікавтеся, до якого харчування собака звикла. У перші дні чи тижні після переїзду оптимальним рішенням годуватиме щеня так само, як його годували попередні господарі. Потім варто поступово вводити бажаний корм.

Важливий аспект – частота годування. Цуценят у віці 1,5 місяці годують 6 разів на день. Починаючи з 2 місяців, частоту прийомів їжі зменшують до 5 разів. Цуценятам ши-тцу у віці 3-6 місяців достатньо 4-разового харчування, а після півроку можна скорочувати кількість прийомів їжі до трьох. По досягненню року щенята ши-тцу вважаються дорослими собаками, яких слід годувати двічі на день - вранці та ввечері.

У віці 3-7 місяців у цуценят ши-тцу змінюються зуби. Щоб нові зуби виросли міцними, щеняті рекомендується щодня давати добавку глюконату кальцію або його аналога. Щоб зберегти правильний прикус, краще відмовитися надто твердої їжі.

На ринку товарів для собак представлено непогану різноманітність корму для цуценят ши-тцу. Рекомендується віддати перевагу якості супер-преміум або холістик, хоча і серед преміум-кормів можна знайти непогані збалансовані варіанти. Якщо собака відмовляється їсти корм у сухому вигляді, допускається його розмочування водою кімнатної температури.

Варто також звернути увагу на консерви для собак, які багато вихованців вважають смачними. Оскільки у породи довга густа шерсть, після годування м'ясними консервами мордочку ши-тцу обполіскують у теплій воді, потім витирають чистим рушником.

Як годувати дорослих ши-тцю?

Обсяг та калорійність раціону ши-тцу - питання індивідуальне. Одні собаки їдять досить скромно, інші мають величезний апетит і можуть з'їсти значну порцію корму за один присід. Але загалом, ши-тцу може похвалитися вродженою здатністю контролювати фізіологічні потреби, тому серед представників цієї породи рідко зустрічаються ненажери. Ожиріння, яке іноді можна зустріти серед ши-тцу, зазвичай пояснюється нестачею фізичної активності, а не переїданням.

Нормальний розмір порції для ши-тцу - такий, що собака з апетитом з'їдає за один раз, не відволікаючись. Поспостерігавши за вихованцем кілька днів, ви з легкістю визначатимете, скільки корму насипати в миску.

Що стосується орієнтовної ваги порції, для дорослих собак вона становить 3-5% від ваги дорослого собаки та 5-10% від ваги цуценя. На сухому кормі завжди вказано об'єм та режим харчування, що теж полегшить годування собаки.

Завдання господаря – сформувати у собаки позитивні харчові звички. У годівлі ши-тцу важливо дотримуватись чітко встановлений графік. Годуйте собаку в тому самому місці, до якого вона звикла. Не давайте собаці продукти зі столу - так вона швидко навчитися клянчити їжу, і відучити її від шкідливої звички буде непросто.

З віком характер собаки змінюється: він набагато менше рухається і менш охоче бере участь у іграх. Відповідно, потреба у калоріях із віком знижується. Для собак породи ши-тцу старше 7–8 років рекомендується спеціальний корм, який містить знижену кількість жирів та допомагає уникнути зайвої ваги. Рекомендується трохи зменшити разовий прийом їжі, щоб собака не переїдала. Білкову частину раціону, навпаки, можна трохи збільшити.

Де замовити збалансований корм для ши-тцу?

Zoomapa — інтернет-магазин, де ви знайдете великий асортимент сухого і вологого корму для вашого ши-тцу. У нас представлені корми супер-преміум та холістик, які максимально відповідають потребам вихованців, а також оптимальні за співвідношенням якості та ціни преміум-корму. Серед наших брендів - Гоу, Нау, Баркінг Хедс, Хіллс, Платінум.

Ми самі є власниками чотирилапих, тому для нас важливо пропонувати клієнтам лише якісний корм для собак. Наш сьогоднішній асортимент — квінтесенція найкращих продуктів, з якими ваш пес буде не просто ситим, а й щасливим.

Ми працюємо у всіх регіонах України: у Харкові, Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі та інших населених пунктах. Доставку великих замовлень з повною передоплатою ми здійснюємо власним коштом.