Кошенята до 2-2,5 місяців зазвичай харчуються материнським молоком, проте прикорм вони починають отримувати вже у віці 1 місяця. Важливо правильно скласти раціон малюків і прищепити їм потрібні харчові звички, щоб виростити здорових і не примхливих у їжі тварин. Розповідаємо, чим годувати 1,5-місячне кошеня, як вводити прикорм залежно від обраної системи харчування, і як подбати про пухнастих немовлят, позбавлених материнського молока занадто рано.

Годування кошеня в 1,5 місяці: молочні суміші

Якщо з якихось причин у 1–1,5 місяці кошеня залишилося без материнського молока, цей життєво важливий продукт слід замінити. Кошенята у цьому віці не можуть повністю перейти на «дорослий» раціон, тому подбайте про те, щоб малюки хоча б до двох місяців отримували спеціальну суміш.

Важливо: коров'яче та козяче молоко, а також «людські» дитячі суміші не підійдуть! Організм кошенят влаштований не так, як у телят, козенят або немовлят. Кошеня здатне засвоювати лактозу в дуже малій кількості, тому в котячому молоці її майже немає. А от жирність у молока кішки висока — близько 8% (коров'янка містить утричі менше жиру). Саме тому кошенятам потрібні суміші, розроблені з урахуванням потреб їхнього організму.

Купити суміші можна у зоомагазинах та ветаптеках. Обов'язково зверніть увагу на вміст жиру (не менше 8%) та переконайтеся, що у складі продукту немає крохмалю. Він не засвоюється організмом кошенят, оскільки фермент амілаза у дітей не виробляється. Потрапивши в ШКТ, крохмаль викликає бродіння та діарею.

У хорошій суміші для кошенят повинна бути докозагексаєнова кислота (у складі позначається як «DHA»). Вона потрібна для правильного розвитку нервової системи кішки.

Готувати замінник молока потрібно за вказівкою на упаковці. Слідкуйте, щоб готова суміш була холодною чи гарячою, оптимально — 36–38°C.

Кошенятам старше 1 місяця можна давати суміш всього чотири рази на добу, оскільки в цей період малюки вже пробують дорослу їжу. Поступово скорочуйте кількість годівлі замінником молока. До 2 місяців кошеня можна повністю перевести на «дорослий» раціон.

Ще до першого прикорму продумайте, чим харчуватиметься ваш улюбленець — сухим кормом або натуральними продуктами. Змішувати обидва типи раціону вкрай небажано.

Натуральне меню для кошеня 1,5 місяці

М'ясо – перший продукт, з яким знайомлять кошеня. На місяць малюкам дають відварену курку, індичку чи телятину, подрібнені блендером чи м'ясорубці. У готову страву додають трохи бульйону, оскільки малюки ще не можуть повноцінно жувати. Вони мають звикати до твердої їжі поступово.

До п'ятого тижня кількість бульйону можна зменшити, а до шостого зовсім не додавати його до м'яса. Ближче до 2 місяців м'ясо можна не пюрувати, а різати невеликими шматочками. У цей період бажано додати до раціону інші види м'яса: кролика, ягняти. Чим більше джерел тваринного білка та амінокислот буде в раціоні кошеня, тим краще.

Вносити різноманітність в меню потрібно ще з однієї причини: чим раніше ви привчите вихованця до різних продуктів, тим простіше буде скласти для нього збалансований раціон. Змусити дорослу тварину з'їсти щось незвичне буває досить проблематично.

Друга за важливістю категорія продуктів – кисломолочка. 1,5-місячному кошеня потрібно обов'язково давати сир (жирність від 5% до 9%), кефір, йогурт. Рідкі кисломолочні продукти можна додавати до сиру, щоб кошеняті було простіше жувати.

Потім малюка знайомлять із кашами. Спочатку їх краще варити не з цільної крупи, та якщо з пластівців: рисових, гречаних. Така каша виходить рідкою і дуже м'якою - ця суміш ідеальна для маленьких кошенят.

Ближче до 2 місяців у раціон малюків вводять подрібнені відварені овочі: морква, гарбуз, броколі. У цей же період кошенят знайомлять із рибою. Підійде лише морська і лише відварена. Усі кістки потрібно ретельно видаляти.

Кошенят віком 1,5-2 місяців годують 5-6 разів на добу. Графік годівлі залежить від типу раціону.

Корм для кошеня 1,5 місяці

Якщо ви хочете годувати вихованця готовими кормами, то треба починати зі спеціальних паштетів, призначених для першого прикорму. Їх починають давати у місячному віці, а вже у 1,5 місяці можна вводити до раціону сухий корм. Спочатку гранули бажано розмочувати водою або готовою молочною сумішшю для кошенят. Поступово кількість вологи потрібно зменшувати, а потім її взагалі прибрати.

Вибирайте тільки якісний корм, що відповідає віку вихованця. На упаковці обов'язково має бути маркування типу «для кошенят», «junior», «kitten» і т.п. іншу хімію. Віддайте перевагу продукту не нижче класу "преміум", в ідеалі - "холістик", тобто виготовлений з високоякісних продуктів, придатних для харчування навіть людині.

Добову норму корму зазвичай вказано на упаковці. Розділіть цю кількість на кількість годівлі. Якщо малюк не подужав усю порцію, не залишайте їжу в мисці, але й назад в упаковку не пересипайте! Навіть невелика кількість котячої слини, яка потрапила на сухі гранули, може зіпсувати продукт.

Слідкуйте, щоб у малюка завжди був доступ до чистої води. Сухий корм містить трохи більше 10% вологи, отже з допомогою нього кошеня навіть частково зможе задовольнити потреба у рідини. Необхідність пиття зростає у кілька разів.

Якщо у вас не виходить налагодити годування кошеня самостійно, якщо воно занадто худе/товсте, або у нього проблеми з ШКТ - не зволікайте зі зверненням до ветеринара! Він допоможе відкоригувати раціон та при необхідності призначить лікування.