Догляд за висловухим котом: базові рекомендації

Скоттіш-фолди (і страйти) - одна з найбільш безпроблемних порід. Вони доброзичливі, поступливі, не надто примхливі, проте догляд за ними все ж вимагатиме від господаря деяких зусиль. Нічого складного в цьому немає, достатньо враховувати особливості скоттішів і бути послідовними, тобто турбота про улюбленця має носити регулярний, а не спонтанний характер. Розповідаємо про основні моменти догляду за висловухими котами.

Висловухе кошеня: догляд з перших днів у новому будинку

Ви принесли кошеня додому або тільки збираєтеся це зробити. Якщо ви купили вихованця у відповідального заводчика, то у малюка-скоттіша напевно є всі щеплення за віком. Можливо, він навіть кастрований. Сумлінні заводчики обов'язково розповідають новим господарям про всі нюанси догляду за кошеням, деякі навіть вручають інформаційну пам'ятку. Але так буває не завжди, тому озброїтися потрібною інформацією краще ще до того, як пухнастий клубочок стане новим членом вашої родини.

До появи кошеняти в будинку подбайте про необхідний інвентар.


Мисочки для їжі та води. Краще віддати перевагу керамічним важким ємностям, які навіть доросла кішка перевернути не зможе.
Лоток для туалету. Тут вибір надзвичайно широкий - від простих пластикових коробів із сіткою до дорогих самоочисних систем. "Золота середина" - широкий лоток для наповнювача з бортиками по краю.
Дряпка - не обов'язковий, але дуже потрібний девайс, якщо хочете зберегти свої меблі в цілості й схоронності.
Переноска - важливий аксесуар для поїздок, візитів до ветеринара.
Щітка або рукавичка для вичісування шерсті (докладніше розповімо про них трохи нижче).
У перші дні в новому домі кошеня буде відчувати стрес, і це абсолютно нормально. Іноді малюки намагаються сховатися в темних кутах, жалібно "плачуть", метушаться по квартирі. Будьте поблажливі та проявіть терпіння.

Годувати кошеня бажано так само, як воно харчувалося у заводчика. Якщо плануєте змінити раціон, робити це потрібно не раніше, ніж через 10 днів після того, як забрали вихованця додому. Перехід на інший раціон має бути поступовим, в ідеалі - під контролем ветеринара або після консультації із заводчиком.

Догляд за висловухими шотландцями: вуха

Вислоушки відрізняються від своїх прямоухих побратимів тільки формою вух. Власне, різниця в догляді між двома типами скоттішів зводиться саме до цієї частини тіла. У складках загнутих донизу вушок бруд, сірка, шкірний секрет накопичуються швидше, тому потрібно регулярно оглядати вуха улюбленця і проводити профілактичне чищення не рідше 1 разу на 7-10 днів.

Процедура не складна: акуратно підніміть вухо і протріть вологим ватним тампоном або спеціальною ватною паличкою для котів. Засіб для обробки можна придбати в зоомагазині або ветеринарній аптеці. Можливо, вашому вихованцеві знадобиться періодична обробка спеціальними лікувальними краплями, але їх має призначати лікар.

Під час огляду вух обов'язково звертайте увагу на їхній стан. Поява коричневого нальоту і неприємного запаху може свідчити про отодектоз (вушний кліщ) або розвиток іншої інфекції. У цьому випадку якомога швидше зверніться до ветеринара.

Висловухі кішки: догляд за очима та шерстю

Одна з особливостей шотландців - очні виділення. Іноді кішка справляється з ними сама, але буває так, що без допомоги господаря не обійтися. Якщо помітили, що в куточках очей вихованця збираються виділення, регулярно очищайте їх ватним тампоном, змоченим у спеціальному засобі. Виділення занадто сильні, а очі запалилися? Це вже привід для візиту до лікаря.

Шотландців потрібно регулярно розчісувати, щоб видаляти волоски, що випали. Короткошерсті представники породи потребують цієї процедури раз на тиждень, довгошерсті - 2-3 рази. Для вичісування потрібна спеціальна щітка або рукавичка, бажано з антистатичним ефектом.

Купати скоттіша занадто часто не можна, кішки непогано справляються з гігієною самостійно. Водні процедури показані тільки при сильних забрудненнях. Щоб вихованець реагував на них спокійно, привчати його до купання потрібно з маленького віку. Мити кота потрібно акуратно, щоб вода не потрапила у вуха. Не можна використовувати "людські" косметичні засоби, купіть спеціальний шампунь у зоомагазині.

Ще один важливий для шерсті фактор - повноцінне збалансоване харчування. Коли тварині вистачає вітамінів і корисних речовин, її шерстка має здоровий, блискучий вигляд і в жодному разі не випадає клаптями.

Як доглядати за висловухим котом: харчування та здоров'я

Шотландців можна годувати як готовим сухим кормом, так і натуральними продуктами. А ось змішувати обидва типи харчування небажано, щоб не спровокувати дисбаланс корисних речовин в організмі вихованця.

Корм потрібно вибирати не нижче класу "преміум". Іноді можна балувати скоттіша котячими консервами. Вони мають займати не більше третини раціону і бути тієї самої торгової марки, що й сухий корм.

Основа натурального раціону - м'ясо: індичка, яловичина, кролик. Для балансу потрібно обов'язково давати коту каші, овочі, кисломолочні продукти. За такого раціону кішкам часто потрібні додаткові вітамінні препарати, проте рішення про їхню необхідність має приймати лікар.

Подбайте, щоб у скоттіша завжди був доступ до чистої води. Це важливо за будь-якого раціону. Не залишайте їжу в мисочці довше, ніж на 30 хвилин, причому це стосується і магазинного корму. Навіть сухі гранули можуть зіпсуватися від котячої слини, що потрапила на них. З цієї ж причини не висипайте недоїдений корм назад в упаковку.

Не рідше одного разу на півроку відвідуйте ветеринара для профілактичного огляду. Лікар оцінить стан вихованця, за необхідності допоможе відкоригувати раціон, порадить протипаразитарні препарати, вітаміни тощо. Регулярні візити до фахівця потрібні, щоб вчасно виявити симптоми можливих захворювань. Крім того, дорослим тваринам раз на рік потрібно робити щеплення.

Якщо ваш шотландець почувається погано, не чекайте півроку, щоб дістатися до клініки. Тривожні симптоми: повна відмова від їжі, млявість або занепокоєння, нетипова поведінка, набір зайвої ваги або неприродна худорлявість, проблеми зі шлунково-кишковим трактом.