Чим годувати кошеня в 3 місяці: раціон маленьких пушистиків

Період від 3 до 5 місяців – дуже важливий час у житті кошеня. Його організм починає активно перебудовуватися на «дорослий» лад: йде підготовка до зміни зубів, зменшується кількість ферменту, що перетравлює лактозу, формується м'язова маса, росте кісткова система. Тому потрібно відповідально поставитися до харчування малюка. Розповідаємо, як годувати кошеня в 3 місяці, щоб воно виросло здоровим, активним і красивим.

Як годувати тримісячне кошеня: загальна інформація

Якщо кошеня росте поряд зі своєю мамою-кішкою, воно може харчуватися материнським молоком аж до 6 місяців або навіть довше. У разі коли малюків забирають в іншу сім'ю, це відбувається приблизно в 2–2,5 місяці — саме в цей період кошенята вже активно їдять прикорм і можуть обходитися без материнського молока. В обох випадках малюкам починають давати "дорослу" їжу приблизно в 1,5 місяці: або корм, або натуральні продукти. У другий випадок «дитячий» раціон дуже обмежений: перетерте варене м'ясо чи м'ясні пюре, молочні продукти.

До 3-місячного віку меню стає різноманітнішим, але все ще відрізняється від дорослого. Саме в цей період починається остаточне формування раціону, який надалі майже не змінюється. Важливо відразу визначитися, чим годувати кошеня – готовим кормом чи натуральними продуктами. Поєднувати два типи харчування не можна, оскільки для перетравлення сухого корму та натуральної їжі потрібні різні ферменти та різна кількість додаткової рідини (норма споживання води при харчуванні промисловим кормом зростає у кілька разів).

У деяких випадках виникає необхідність змінити раціон (хвороба тварини, важка алергія, повна відмова від їжі, зміна господаря, відсутність можливості й надалі купувати вихованцю корм тощо). Переведення на інший тип харчування має відбуватися поступово, в ідеалі після консультації з ветеринаром або заводчиком.

У 3 місяці кошеня потрібно обов'язково годувати дробово - від 3 до 5 разів на день, одночасно. Не залишайте їжу в мисці в режимі «вільний доступ», оскільки малюки поки не можуть контролювати свій апетит, що загрожує переїданням, проблемами з вагою та ШКТ. Денну норму їжі допоможе розрахувати ветеринар. У випадку сухого корму все трохи простіше: розмір порції зазвичай написаний на упаковці.

Раціон кошеня в 3 місяці: натуральне меню

Якщо з якихось причин до трьох місяців кошеняті давали дуже обмежений прикорм (наприклад, тільки м'ясо або молочні продукти), то тепер саме час розширювати раціон та привчати малюка до різноманітного меню.

Основою раціону залишається тваринний білок (м'ясо, субпродукти), він має займати щонайменше 50% добової норми харчування. Кошенятам підійдуть лише нежирні види м'яса: індичка, яловичина, кролик, перепела. Курку потрібно вводити в раціон акуратно, оскільки це потенційний алерген. Деякі породи кішок, наприклад, британці або скоттиші, схильні до алергії, тоді як безпородні кішки страждають на таке захворювання рідше. Тому важливо враховувати який саме котик у вас живе.

Якщо кошеня раніше не їло рідкі кисломолочні продукти, вводити їх у раціон потрібно з обережністю, і слідкувати за реакцією: самопочуттям малюка, частотою та консистенцією стільця. Якщо все гаразд, то давати кефір, йогурт, ряжанку можна щодня.

Сир - обов'язковий пункт меню, це найважливіше джерело життєво необхідного кошеня кальцію. Вибирайте продукт жирністю від 5 до 9%, найкраще купувати дитячі сирки без фруктових добавок.

Раз на тиждень додавайте до раціону один новий продукт, так ви поступово сформуєте меню і привчіть вихованця до збалансованого повноцінного харчування.

Які продукти вводять у раціон кошенят у 3 місяці

Каша: гречка, рис, вівсянка. Круп у раціоні має бути небагато, оскільки в дикій природі коти отримують дуже мало злаків (зазвичай разом із вмістом шлунка видобутку). Однак каша - важливе джерело енергії, тому зовсім відмовлятися від неї не варто. Її можна змішувати з подрібненим м'ясом та овочами, не забувайте додавати пару крапель рослинної олії.
Субпродукти (тільки варені): курячі або індикові серця, печінка; яловичий язик.
Овочі: морквина, кабачки, гарбуз, броколі. Зазвичай кошенята навідріз відмовляються їсти сирі овочі, тому давати їх краще у відвареному вигляді.
Риба (тільки варена та без кісток): хек, лосось, мінтай, тріска, скумбрія.
Якщо малюк живе у квартирі і на вулицю не виходить, або ж на подвір'ї зима, йому потрібно додатково давати котячу траву. Її можна вирощувати самостійно, контейнери з ґрунтом та насінням продаються в зоомагазинах. Якщо кошеня відмовляється жувати траву в чистому вигляді, підмішуйте її в їжу.
Натуральні продукти добре засвоюються організмом кошеня, але в них часто недостатньо вітамінів для гармонійного розвитку всіх органів і систем. Проконсультуйтеся з ветеринаром, чи потрібні вашому вихованцю вітамінно-мінеральні добавки, і якщо так - то які саме.

Важливо: ніколи не годуйте котика їжею зі свого столу. Солоні, жирні, смажені, копчені, мариновані продукти шкодять здоров'ю тварини. Навіть «лайтовий» супчик, зварений з додаванням мінімальної кількості солі та спецій, ніякої користі пушистику не принесе.

Кішкам не можна ціла низка продуктів, які на перший погляд здаються невинними:

картопля, бобові;
томати, баклажани, гриби;
солодощі, у тому числі солодкі фрукти;
жирне м'ясо;
борошняні вироби;
м'ясна гастрономія та напівфабрикати;
консерви для людей;
кістки.
Готовий корм для кошеня в 3 місяці

Промислові корми - простий і зручний спосіб годувати кошеня повноцінно. У продуктах високої якості (категорії "холістик", "супер-преміум", "преміум") містяться всі необхідні пухнастим малюкам макронутрієнти, вітаміни, мінерали. Необхідність у додатковому вітамінному підживленні зазвичай не виникає.

Важливо вибрати справді хороший корм. У складі не повинно бути ароматизаторів, підсилювачів смаку та іншої хімії, а також рослинного білка. Для виготовлення корму високої якості використовується тільки м'ясо та/або субпродукти, жодних шкірок, кісток, кишок та інших неприємних і корисних частин. Зазвичай всі ці «принади» ховаються за туманними формулюваннями на кшталт «продукти тваринного походження».

Вибирайте корм, що відповідає віку вихованця, тобто з позначкою «для кошенят» або «junior». Такий продукт додатково збагачений кальцієм, жирними кислотами та необхідними організму малюків ферментами.

Якщо кошеня важко розгризати «сухарики», спочатку гранули можна розмочувати водою, але надалі від такої практики слід відмовитися. Кіт має жувати, а не заковтувати «кашку». Як різноманітність можна давати вихованцю вологі корми, але не більше 30% раціону. Дуже бажано, щоб вологий корм був того ж бренду, що й сухий.

При будь-яких негативних реакціях на харчування (алергія, збої в роботі ШКТ, млявість тварини, худорлявість або натяк на зайву вагу) потрібно негайно звернутися до ветеринару для перегляду раціону.