Джек розсів тер'єр — не просто собака, а вовняна грудка чистої енергії. Представники цієї породи дуже активні: швидко бігають, феєрично стрибають і, здається, ніколи не втомлюються. Щоб вихованець залишався таким життєрадісним та рухливим до глибокої старості, його потрібно правильно годувати з дитинства. Розповідаємо, як організувати харчування цуценя джек розсів тер'єра.

Годування цуценя джек розселив тер'єра: особливості породи

У джеків досить міцне здоров'я. Породу виводили для полювання на лисицю. Завдяки міцним лапам, потужному торсу і компактним розмірам розсели легко проникають у лисячі нори. Проте навіть такі живчики мають слабкі місця.

Джек розселив тер'єри не схильні до ожиріння, вони не надто примхливі у виборі їжі, але поїсти люблять. Розгодувати джека до ожиріння навряд чи вийде, а ось до цукрового діабету легко. Тому в харчуванні собаки важлива помірність та стабільність.

Крім того, розсели схильні до алергії, артриту, катаракти, утворення зубного каменю. У поважному віці хвороби справа не дивна, але ваше завдання, як господаря, допомогти улюбленцеві зберегти активність для глибокої старості. Для джек розселив тер'єрів це дуже важливо! Починати турботу про песель потрібно з перших днів його життя, а харчування - фундамент адекватного догляду собаки.

Як годувати цуценя джек розсів тер'єра: основні принципи

Існує два типи харчування: сухим кормом та натуральними продуктами. Змішувати ці системи не можна, переходити з однієї на іншу можна, але поступово (протягом як мінімум тижня) і під контролем ветеринара.

Щеня завжди має мати доступ до чистої, не холодної води.
Годуйте вихованця одночасно.
Ніколи не залишайте їжу в мисці більше, ніж на 15-20 хвилин, навіть якщо собака не з'їла всю порцію. Не намагайтеся догодувати тварину з рук або «вмовити» її поїсти, цим ви зруйнуєте дисципліну на корені.
Не годуйте джек розсіли їжею зі столу! Їжа із людського раціону собакам суворо протипоказана.
Кістки давати не можна. Вони засмічують ШКТ собаки, призводять до запорів, і найгірше — уламки кісток можуть просто пробити стравохід чи кишечник цуценя.
Оптимальний розмір порції та добова норма їжі – показник суто індивідуальний, що залежить від стану здоров'я та ваги собаки. Якщо цуценя постійно жебракує, це ще не означає, що воно голодне. Щоб не перейматися сумнівами, проконсультуйтеся з ветеринаром. Фахівець допоможе скласти раціон, що підходить саме вашому собаці.

Як годувати цуценя джек розсів тер'єра натуральними продуктами

Цуценят забирають у заводчика у віці приблизно двох місяців. До цього моменту малюки вже активно їдять прикорм, у них є свої харчові звички та сформований режим. Обов'язково запитайте у заводчика, чим він годував крихт-расселів. Бажано, щоб протягом як мінімум 10 перших днів у новому будинку щеня отримувало те ж харчування, що й у заводчика. Потім систему годівлі можна плавно змінити, в ідеалі після консультації з ветеринаром.

Основу харчування джек розселив тер'єра будь-якого віку має становити м'ясо. Решту раціону розподіляють між крупами, овочами, кисломолочними продуктами. У міру дорослішання цуценя його меню змінюється не надто суттєво, при цьому розмір порцій зростає, а кількість прийомів їжі зменшується.

У 2 місяці цуценят годують 6-7 разів на добу. М'ясо (індичку, телятину, кролика) ріжуть дрібними шматочками та відварюють. Курку теж можна включити в раціон, але вкрай обережно, оскільки це потенційний алерген. Шматочки м'яса можна додати в кашу: пшоняну, гречану, вівсяну, рисову. Крупи варять на воді чи нежирному м'ясному бульйоні.

У 3 місяці в меню малюків з'являються варені яйця, краще перепелині, оскільки вони менш алергенні, ніж курячі. У цей же період до раціону вводять кисломолочні продукти та варені овочі:

кефір;
кальцинований сир;
ряжанка;
гарбуз;
броколі;
кабачки;
морква.
У чотири місяці кількість годівель скорочують до 4–5. До раціону додають субпродукти (печінка, індички серця, яловичу мову) та морську рибу (тріска, хек). І те й інше потрібно обов'язково відварювати, а рибу ще й очищати від кісток. Можна запропонувати вихованцю сире м'ясо, порізане шматочками (попередньо проморожене, а потім тане).

До півроку раціон цуценя повністю сформований, але відбувається перерозподіл продуктів: м'яса стає більше, а круп та овочів — менше, проте зовсім виключати їх із меню не можна. Каші – цінне джерело клітковини, а в овочах багато вітамінів. У 6 місяців цуценяті можна запропонувати терту сиру моркву та гарбуз, а в крупи потрібно додавати рафіновану олію. У цей період кількість годівель скорочують до трьох, до року собака має їсти двічі на день.

Важливо: їжа не повинна бути холодною чи гарячою, ідеально – ледь тепла чи кімнатна температура.

Не забувайте про схильність розселів до утворення зубного каменю. Для профілактики давайте вихованцю цілу сиру моркву та спеціальні собачі ласощі: сухожильні кісточки, висушені яловичі вуха і т. д. Проте чищення зубів це не скасовує.

Зверніть увагу: годування натуральною їжею не завжди покриває потребу щеня у вітамінах, що росте організму. Попросіть ветеринара призначити джеку відповідний вітамінно-мінеральний комплекс.

Годування цуценя джек-рассел-тер'єру готовим кормом

Багато господарів розселів побоюються годувати вихованців «магазинними» кормами. Головні побоювання:

собаці набридне день у день є те саме;
готовий корм шкідливий здоров'ю пса.
Щодо першого пункту — не набридне. Чим стабільніша дієта собаки, тим краще для її здоров'я та розвитку. Якщо ви не підгодовуватимете цуценя смакотами зі свого столу, він навіть не зрозуміє, що корм — це «одне і те ж» і «набридло».

Друге побоювання цілком обґрунтоване, якщо йдеться про корми низької якості. Така їжа не принесе малюкові зовсім нічого, крім шкоди. Корми економ-класу виготовляють не з добрих продуктів, а з різного харчового «сміття». Зовсім інша річ — продукти категорії «преміум» та «супер-преміум». Вони містять необхідну цуценяті кількість білків, жирів, вуглеводів, мінералів та вітамінів, і все це ідеально збалансовано. Давати собаці додаткові вітамінні препарати не потрібно.

Кількість годівель протягом першого року життя така сама, як і при харчуванні натуральними продуктами. Іноді можна розбавляти меню консервами, бажано того ж бренду, що і сухий корм.

Зовсім маленьким цуценятам (приблизно до 4-місячного віку) сухий корм треба розмочувати чистою не холодною водою. Корм повинен бути не тільки якісним, а й відповідним цуценяті за віком. Зазвичай виробники вказують на упаковці. Найкраще, якщо корм вашому улюбленцю на кожному етапі його життя підбере ветеринар.

Не пошкодуйте зусиль і часу, щоб налагодити харчування вашого маленького джек розсіли, і собака буде здорова та активна довгі роки.