Чихуахуа - міцні собачки з чудовим здоров'ям, чим можуть похвалитися небагато карликових порід. Але це не означає, що на раціон улюбленця можна махнути рукою, давати псу всілякі дурниці і сподіватися, що "і так зійде". Дароване природою гарне здоров'я потребує фундаменту - якісного збалансованого харчування впродовж усього собачого життя, а вже в перший "щенячий" рік - тим більше. Розповідаємо, чим годувати цуценя чихуахуа, щоб не зіпсувати життя і йому, і собі.

Як годувати цуценя чихуахуа: загальні принципи

У харчуванні дорослого собаки важлива стабільність, а раціон малюків динамічний, він росте і змінюється разом з вихованцем. На кожному етапі дорослішання тварини її організму потрібен певний набір мікроелементів і вітамінів для гармонійного зростання. Серйозні похибки в харчуванні призведуть до затримок у розвитку, хвороб і навіть недоліків в екстер'єрі.

Тому харчуванню цуценят потрібно приділяти особливу увагу, але нічого архіскладного в цьому немає. Досить ознайомитися з правилами годування цуценят: вивчити дозволені продукти, розміри порцій, алгоритм зміни раціону. За необхідності - проконсультуватися з ветеринаром для коригування меню і підбору вітамінного комплексу.

Отже, поїхали. Собаку (будь-якого, і чихуахуа зокрема) можна годувати двома способами: натуральною їжею або спеціалізованими кормами.

Годування цуценяти чихуахуа натуральними продуктами

Чихуахуа схильні до алергії, погано переносять зараження гельмінтами, їхній організм не пристосований до переробки лактози та жирної їжі. Виходячи з цих принципів, а також керуючись здоровим глуздом, не можна давати чихуахуа (і малюкам, і дорослим собакам) такі продукти:

свинину, тим більше сиру (пам'ятаємо про гельмінтів!);
будь-яку сиру рибу, річкову рибу в будь-якому вигляді;
консервовані продукти (це не стосується спеціальних консервів для собак);
хліб, булочки;
мариновані, солоні, копчені, занадто гострі або солодкі продукти;
ковбасу, сосиски, шинку тощо;
кістки;
цибулю, бобові культури, редиску, капусту, горіхи;
незбиране молоко.
Вибираючи натуральну систему харчування, пам'ятайте, що забезпечити таким чином повний комплекс корисних речовин буває складно. Попросіть ветеринара підібрати для цуценяти вітамінний комплекс.

Цуценята чихуахуа вперше пробують "дорослу" їжу у віці приблизно 3-х тижнів, хоча левову частку їхнього раціону все ще становить материнське молоко. До місяця малюки вже повинні впевнено їсти сир, м'ясо, кефір, перетерті кашки. З 33-го дня цуценят починають відлучати від матері. До господарів крихітки потрапляють зазвичай у віці 2-х місяців і більше. До цього моменту цуценята їдять 6 разів на добу. Надалі періодичність харчування зменшується:

з 2 до 4 місяців - 5 разів на добу;
з 4 до 6 місяців - 4 рази на добу;
з 6 до 12 місяців - 3 (допускається 2) рази на добу.
Після року цуценя переходить на дорослий раціон і режим харчування - 2 рази на добу. При цьому кількість з'їденої їжі протягом першого року поступово збільшується. Як саме - нижче розповімо докладніше.

Важливо. Слідкуйте за тим, щоб продукти не залишалися в мисці після годування. Вони можуть зіпсуватися і завдати шкоди здоров'ю вихованця. Тому - погодували, вимили миску (без застосування мийних засобів) і залишили в спокої до наступного годування.

У тварини завжди має бути доступ до чистої? не холодної води - навіть якщо вам здається, що вихованець практично не п'є. Це стосується і тих випадків, коли собака харчується готовими кормами. Їжа для чихуахуа не повинна бути холодною або гарячою, оптимальна температура - кімнатна.

Як годувати цуценят чихуахуа у 2-4 місяці

Забираючи цуценя додому, обов'язково розпитайте заводчиків, чим харчувався малюк, чи немає у нього алергії. Якщо ви купуєте собаку не у професіоналів, краще одразу відвезти крихітку до ветеринара, щоб отримати вичерпну консультацію щодо догляду за "дитиною" і виправлення можливих огріхів колишніх господарів.

Добова норма їжі для двомісячного чихуахуа - всього 30 г, до кінця 4-го місяця вона поступово збільшується до 60 г. Третина цієї міні-порції відводиться м'ясу, решту потрібно розподілити між крупами, овочами, кисломолочними продуктами.

Що можна давати:

нежирну кисломолочку: йогурт без цукру й ароматизаторів (натуральний), кефір, сир;
зварені на воді каші: рисову, геркулесову;
відварені овочі: морквину, броколі, гарбуз.
Харчування чихуахуа в 4-6 місяців
Добова норма поступово збільшується, до кінця 6-го місяця вона має становити вже 90 г. У раціоні з'являються нові продукти, зокрема сирі овочі, рослинна олія, ласощі, наприклад, бездріжджові сухарики.

У меню можна і потрібно додати:

нежирну рибу;
каші на нежирному м'ясному бульйоні;
варені субпродукти;
безлактозний сир;
яйце (не частіше ніж раз на тиждень, розділити на кілька прийомів їжі протягом дня);
сиру моркву, невеликий (10 г) шматочок яблука;
лляна або оливкова олія (додавати в основну їжу).
Годування цуценяти чихуахуа від 6 місяців до року

Активне зростання цуценяти чихуахуа після 6 місяців злегка загальмовується. За наступні півроку добова норма збільшується до 120 г. У цей період важливо намацати баланс: не перегодовувати малюка і не морити його голодом нібито з благих спонукань (щоб не надто збільшився в розмірах). І та, й інша крайність ні до чого доброго не приведуть. Чихуахуа, незважаючи на свої мініатюрні форми, легко товстіють. А ось недогодоване цуценя ризикує отримати збій у розвитку, проблеми зі здоров'ям і можливий неприємний бонус - "вихований" на голодному пайку малюк почне їсти все, що не прибито, і з великою ймовірністю теж набере зайву вагу.

Меню собаки в цей період якісно майже не змінюється, але його можна зробити багатшим за рахунок таких продуктів:

зелені;
гречаної каші (на воді або м'ясному бульйоні);
несолоної червоної риби.
Якщо вихованець проявляє інтерес до певного набору продуктів, а від інших відмовляється навідріз, краще проконсультуватися з ветеринаром. Він допоможе підібрати вітаміни, які компенсують недоотримані з їжею корисні речовини.

Цуценя чихуахуа: годування готовими кормами

Найважливіше під час годування цуценяти "магазинною" собачою їжею - корм має бути якісний, з позначкою "для цуценят". Ідеально, якщо корм вам допоможе підібрати не продавець зоотоварів, а ветеринар. Пам'ятайте: хороший корм не може бути дешевим! Але у випадку з чихуахуа навіть елітна собача їжа навряд чи вас розорить, адже пес з'їдає за день крихітну порцію.

Переваги готового корму

Порятунок для господарів, які працюють: насипаний у миску сухий корм не зіпсується за день, собака може з'їсти його в будь-який момент.
Зручність: годувати песика готовою їжею можна в подорожі, в гостях, під час тривалої прогулянки.
Турбота про здоров'я: хороший собачий корм містить всі необхідні вітаміни, давати тварині додаткові препарати не потрібно.
Але є і свої мінуси: вітаміни з натуральної їжі засвоюються організмом собаки краще, ніж з готового корму. Саме тому харчування має порекомендувати ветеринар, щоб ви точно були впевнені в повноцінності раціону.

Дозування корму розраховується зазвичай не за віком собаки, а виходячи з маси його тіла. Як смачне доповнення песику можна запропонувати спеціальні собачі ласощі.

Яку з двох систем харчування вибрати - вирішувати тільки вам, головне - підходьте до раціону цуценяти відповідально і з любов'ю!