Ротвейлер - собака велика, з великою м'язовою масою, тому їжі їй потрібно багато. Але важлива не лише кількість, а й якість харчування. Розповідаємо, як годувати ротвейлера, щоб вихованець завжди залишався здоровим, красивим та активним.

Годування ротвейлера: особливості породи

Незважаючи на значний і навіть дещо войовничий вигляд, у ротвейлерів теж є слабкі місця, як і у будь-яких представників штучно виведених порід собак. Ці потужні пси схильні до розвитку діабету та інших ендокринних порушень, часто страждають від алергії, шкірних захворювань, проблем із серцево-судинною системою. Ротвейлерів легко розгодувати, тим більше що апетит у них чудовий, але ожиріння — прямий шлях до захворювань та скорочення тривалості життя тварини.

Одна з найчастіших проблем – здуття живота. Воно завдає собаці дискомфорту, призводить до хворобливих кольк. Здуття зазвичай виникає через похибки у харчуванні.

Всі перелічені проблеми цілком реально запобігти, якщо підійти до догляду за псом відповідально. Харчування - наріжний камінь турботи про ротвейлера.

Годувати собаку можна двома способами: натуральними продуктами або готовим кормом. У випадку з ротвейлером краще другий варіант, оскільки корми хорошої якості рідше призводять до здуття і проблем зі шкірою. Складання натурального раціону - це певною мірою рулетка: ви не знаєте, на який продукт у пса проявиться алергія або виникнуть неприємності із шлунково-кишкового тракту. Але якщо ви готові докласти зусиль, щоб тішити улюбленця різноманітним меню, то відкидати натуральну систему харчування не варто. Головне – не змішувати типи годівлі. Режим «сьогодні корм, завтра каша з м'ясом» призведе до дисбалансу та надлишку корисних речовин в організмі ротвейлера. Це може стати причиною захворювань кісток та ШКТ.

Правила загальні для обох систем живлення:

У собаки завжди має бути доступ до води — чистої та не холодної.
Годувати ротвейлер бажано з миски, встановленої на спеціальному штативі з регульованою висотою. Посуд повинен бути на рівні грудей собаки, це допоможе уникнути неприродного становища тіла під час їжі. Такий спосіб потрібно практикувати з раннього віку, щоб у цуценя правильно сформувався хребет. Цуценя підростає - миску переміщаємо вище.
Годуйте вихованця лише після прогулянки.
Цуценят у віці двох місяців годують 6 разів на день через рівні проміжки часу, до року собака має їсти три рази, після півтора року - два рази. Собак старше 6 років допускається годувати тричі на день, що зумовлене поступовим уповільненням обміну речовин, проте подібне коригування режиму харчування має проходити під контролем ветеринара.
Не залишайте їжу в мисці довше, ніж на 15-20 хвилин, навіть якщо собака не доїв всю порцію. Заберіть продукти і до наступного прийому їжі нічого не давайте. Так ви привчите собаку до режиму та дисципліни. Якщо вихованець і в другий, третій, четвертий і так далі раз відмовляється їсти, якнайшвидше зверніться до лікаря.
Розмір порції та добова кількість їжі залежать від віку, маси тіла, активності та стану здоров'я собаки. Правильно розрахувати ці норми допоможе ветеринар, спираючись на особливості саме вашого улюбленця.
Харчування ротвейлера: натуральний раціон

Їжа для ротвейлера має бути поживною, але не надто калорійною (пам'ятайте про схильність до ожиріння). 50% раціону складають білки, 30% відводиться вуглеводам, 20%, що залишилися, — клітковині. Таке співвідношення ідеальне для формування та підтримки м'язової маси.

Головний пункт меню ротвейлера – м'ясо. Його має бути більше, ніж усіх інших продуктів, разом узятих. Ротвейлерам можна давати кролятину, індичку, нежирну баранину та яловичину. Курка може викликати алергічну реакцію, тому давати її потрібно з обережністю та купувати лише у перевірених постачальників.

М'ясо потрібно різати шматочками або перемелювати у фарш. Другий спосіб менш переважний, оскільки ротвейлер все ж потрібно жувати, а не просто заковтувати їжу. Цуценятам до 4 місяців м'ясо відварюють, потім продукт можна давати сирим, попередньо проморозивши в морозилці кілька днів. Перед подачею порцію бажано ошпарити окропом, щоб уникнути зараження паразитами.

Інші складові раціону ротвейлера:

Субпродукти: рубець, яловича печінка, нирки, серце індички і т. д. Субпродукти дають у відвареному вигляді. Їх вводять у меню, коли цуценятам виповнюється 4-5 місяців.
Риба – не обов'язковий продукт. Її дають з 4-місячного віку у відвареному вигляді один раз на пару тижнів. Риба має бути обов'язково морська, умовно гіпоалергенна: тріска, хек. Кістки потрібно ретельно видаляти, оскільки вони можуть травмувати ШКТ собаки.
Каша: рис, гречка. Обов'язковий продукт, який має бути в меню щодня. Кашу потрібно варити на воді або нежирному м'ясному бульйоні, в готову порцію можна підмішати шматочки м'яса, субпродуктів, овочів, що відваряться. Обов'язково додавайте в кашу трохи олії.
Овочі – цінне джерело клітковини, це продукт обов'язковий, але підступний. Саме овочі найчастіше провокують здуття. Найбільш безпечні варіанти: кабачки, морква, буряк, гарбуз, ріпа.
Зелень: петрушка, кріп, шпинат. Давати у сирому вигляді у невеликих кількостях.
Яйця (сирі або варені): бажано перепелині, оскільки курячі – потенційний алерген. Яйця дають раз на тиждень: перепелині - 5-6 штук, курячі - вдвічі менше.
Чим не можна годувати ротвейлера

Перше і найважливіше правило - не годуйте вихованця їжею зі свого столу, навіть якщо це цілком нешкідливе м'ясо відварене або легкий супчик. Собакам не підходить їжа, приготована «людськими» методами, тобто з додаванням солі та спецій, смажена, запечена і т. д. Крім того, «шматочування» з вашого столу – прямий шлях до виховання собаки-жебрака. Можна сміливо помахати ручкою дисципліні, натомість ожиріння та проблеми з ШКТ — ласкаво просимо.

Крім їжі з господарського столу ротвейлерам не можна ряд продуктів, які часто помилково вважають безпечними:

борошняні вироби (макарони, хліб, будь-яка випічка);
фрукти та ягоди, без винятків;
зелень із підвищеним вмістом кислоти (щавель, рукола);
пшенична, вівсяна, ячмінна каша, тобто будь-яка, що містить глютен;
кукурудза, насіння, горіхи;
оливки, авокадо, гриби;
часник, цибуля, капуста (будь-яка);
картопля;
баклажани, солодкий перець, помідори;
незбиране молоко, вершкове масло, вершки будь-якої жирності.
Ротвейлер: годування готовим кормом

Як уже згадувалося вище, готовий корм має бути обов'язково гарною якістю. Вибирайте продукт категорії не нижче за «преміум», в ідеалі «супер-преміум» або «холістик». Корми-холістики виготовляють із продуктів, придатних для харчування людині, тобто ніякого сміття та шкідливих добавок у них немає.

Ротвейлерам підходить корм, у якому міститься щонайменше 40% м'яса. Зверніть увагу, як розписано склад продукту. Добросовісні виробники докладно вказують, які види м'яса, риби чи субпродуктів використовувалися створення корму. "Туманні" пункти складу типу "м'ясні продукти" або "на основі м'яса птиці" - привід обійти упаковку стороною. У продукті не повинно бути сої та її похідних, глютену, солі, цукру, ароматизаторів.

Корми для цуценят, літніх собак, що годують сук відповідно маркуються, але буде краще, якщо для таких випадків харчування підбере ветеринар. Зовсім маленьким цуценятам (до 3 місяців) сухий корм розмочують водою.

Собачі консерви ротвейлеру потрібно давати лише як доповнення до сухого корму. Зупиніть свій вибір на консервах тієї ж марки, що і «сухарики», щоб уникнути проблем із травленням та можливих алергічних реакцій. Як ласощі вихованцю можна запропонувати сухожильні кістки, снеки для собак, висушені яловичі вуха та інші спеціальні «смаки».