Лабрадори ретривери - великі розумниці: добрі, легко піддаються дресируванню, обожнюють дітей і нескінченно віддані людям. Якщо в родині з'являється такий дивовижний улюбленець, хочеться, щоб він радував господарів якомога довше. Тому важливо дбати про правильне харчування собаки, адже від нього багато в чому залежить здоров'я і тривалість життя тварини. Розповідаємо, як правильно годувати лабрадора.

Як годувати лабрадора натуральними продуктами

Фахівці рекомендують годувати собаку або готовим сухим кормом, або натуральними продуктами. Періодично "стрибати" з одного меню на інше не можна, це погано позначиться на роботі шлунково-кишкового тракту пса і призведе до накопичення надлишків поживних речовин в організмі. Наслідки для здоров'я тварини можуть бути дуже неприємними або навіть фатальними. За необхідності можна змінити один тип раціону на інший, але це потрібно робити поступово і після консультації з ветеринаром або хоча б заводчиком, у якого ви придбали цуценя.

Натуральний раціон зажадає від господарів більше зусиль, ніж харчування готовими кормами, але і меню в улюбленця буде більш різноманітним. Добряки-лабрадори - нащадки вовків, тому по суті є хижаками. Основу їхнього раціону має становити тваринний білок, тоді собака буде здоровим, активним і красивим, однак і без інших макронутрієнтів не обійтися.

Натуральний раціон лабрадора:

М'ясо: яловичина, конина, індичка, кролик. Курку потрібно давати з обережністю, оскільки вона може спровокувати алергію. Не обов'язково вибирати найдорожчі види м'яса типу філе або вирізки. Підійде навіть пашина або будь-які інші бюджетні різновиди, головне, щоб м'ясо було нежирним. Якщо у лабрадора немає проблем зі шлунково-кишковим трактом, продукт дають сирим. Щоб уникнути зараження паразитами, шматочки м'яса потрібно попередньо потримати в морозилці (2-3 дні), а перед подачею обдати окропом.
Крупи: обов'язковий продукт у меню лабрадора. Підійде гречка, ячмінь, рис, вівсянка. Кашу варять на м'ясному бульйоні, а якщо його немає, то можна і на воді. У готову крупу додають кілька крапель рослинної олії, двічі на тиждень її замінюють риб'ячим жиром. Кашу можна давати окремо або змішувати її з м'ясом, овочами, зеленню.
Овочі та зелень: ріпа, гарбуз, цукіні, броколі (небагато і рідко), морква, шпинат, паростки злаків, петрушка. Овочі можна давати сирими і вареними, зелень - тільки сирою.
Риба: минтай, хек, морський окунь, тріска. Давати не частіше ніж раз на тиждень у відвареному вигляді, попередньо видаливши всі кістки.
Субпродукти: печінка, серце (яловичі, індичі), рубець, легені, яловичий язик. Усе це обов'язково потрібно відварювати і давати собаці не частіше 2-3 разів на тиждень, замінюючи м'ясо в один із прийомів їжі.
Раз на тиждень лабрадору можна давати 1-2 жовтки (білок погано засвоюється організмом собаки). Якщо ваш вихованець - алергік, від курячих яєць краще відмовитися або замінити їх перепелиними.
Кисломолочні продукти: кілька разів на тиждень можна давати нежирний сир або сир, кефір, кисле молоко.

Що не можна їсти лабрадорам:

будь-яку їжу з хазяйського столу;
солодощі, зокрема солодкі фрукти;
горіхи, гриби;
картоплю, бобові, капусту, часник і цибулю;
борошняні вироби, а також пшеничну і манну крупу;
ковбасу, сосиски, будь-які м'ясні напівфабрикати;
незбиране молоко;
свинину, баранину;
річкову рибу;
кістки (ніякі і ніколи, вони засмічують ШКТ і часто призводять до прориву кишечника).
Як годувати лабрадора готовим кормом

Поширений стереотип про те, що готові корми шкодять собаці, справедливий лише стосовно торгових марок економ-класу. Продукти категорії "преміум" і вище корисні лабрадору і забезпечують всі його потреби у вітамінах і мікроелементах. Хороший корм - це ідеально збалансоване харчування.

Щоб вибрати корм, який підходить саме вашому улюбленцю, бажано порадитися з ветеринаром. Якщо такої можливості з якоїсь причини немає, можна обійтися і своїми силами.

Не поспішайте хапати з полиці магазину першу-ліпшу упаковку з написом "Для лабрадорів", обов'язково вивчіть склад. Відповідальні виробники, яким нема чого приховувати, завжди детально розписують, з чого зроблено продукт: які види м'яса використовували, скільки їх, які вітаміни додано тощо. Туманні фрази на кшталт "тваринний білок" часто означають, що корм зроблено з харчового сміття на кшталт шкур, перемелених кісток або кишок. У кормі не повинно бути ароматизаторів, солі, підсилювачів смаку, сої та її похідних, штучних барвників.

Якщо ви плануєте іноді балувати улюбленця "мокрим" кормом (собачі консерви), краще вибрати товар тієї ж марки, що й "сухарики". Не можна поєднувати сухий і вологий корм в одному прийомі їжі. Давати консерви лабрадору потрібно не частіше кількох разів на тиждень.

Припустимо періодично пригощати собаку спеціальними собачими ласощами: печивом, сухожильними паличками, висушеними яловичими вухами тощо. Зокрема, без них не обійтися в процесі дресирування. Однак з'їдені вихованцем ласощі потрібно давати не понад денний раціон, а враховувати їх у загальній кількості калорій.

Подбайте, щоб вихованець завжди міг вільно і в будь-який час пити воду. При "сухому" раціоні це особливо важливо. Міняти воду в мисочці потрібно не рідше 1 разу на добу.

Харчування лабрадора: кілька важливих нюансів

Лабрадори ретривери схильні до ожиріння, тому важливо не перегодовувати вихованця і стежити за його кондицією. Визначитися з розміром порцій і добовою нормою їжі допоможе ветеринар.
При натуральному типі харчування потрібно стежити, щоб продукти для собаки були не холодними і не гарячими. Оптимально - ледь теплими або кімнатної температури.
Годуйте собаку в один і той самий час, завжди після прогулянки.
Дорослий лабрадор має їсти не більше 1-2 разів на день.
Залишайте їжу в мисці на 15-20 хвилин. Якщо за цей час вихованець не доїв свою порцію, приберіть залишки і вимийте посуд. Ніяких перекусів до наступного прийому їжі не давайте. Виняток - ласощі в процесі дресирування.
Якщо собака навідріз відмовляється їсти, негайно зверніться до ветеринара для виявлення можливих проблем і коригування раціону.